Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybrani w drugiej turze

W powiatach elbląskim i braniewskim II tura wyborów samorządowych przebiegła bez zakłóceń.

Mieszkańcy Fromborka i Młynar po raz kolejny zaufali swoim dotychczasowym burmistrzom. W grodzie Kopernika nadal będzie rządzić Krystyna Lewańska, a w Młynarach - Jadwiga Semmerling-Osowska.
     Nowe władze będą mieli mieszkańcy Tolkmicka, Rychlik, Płoskini, wiejskiej gminy Braniewo i Pieniężna.
     W Tolkmicku II turę wygrał Andrzej Lemanowicz. Nowym burmistrzem Pieniężna jest Kazimierz Kiejdo. Wójtem Braniewa będzie Wincenty Marian Przyborowski, w Rychlikach będzie rządził Henryk Kiejdo, a w Płoskini - Zbigniew Andrzej Kowalski.
     Najwyższą frekwencję - 59,63 procent - zanotowano w Młynarach. 53,76 procent uprawnionych zagłosowało we Fromborku, a 50,13 procent - w Płoskini.
     W Rychlikach do urn poszło 45,75 procent mieszkańców, w Pieniężnie - 45,4 procent, w wiejskiej gminie Braniewo - 31,26 procent, a tylko 30,78 procent w Tolkmicku.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Gratulacje dla Pana Henryka Kiejdo z Rychlik! Jest rzeczywiście szansa (tak jak nazywał się jego komitet wyborczy), że Rychliki wydostaną się z szesnastoletniej zapaści. Pan Kiejdo udowodnił już teraz, że można wygrać wybory uczciwą walką, a nie flaszką wódki, kłamliwymi i nieuczciwymi informacjami, czy flaszkami piwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dorota W(2006-11-27)
 • G r a t u l a c j e dla Pana Lemanowicza- burmistrza Tolkmicka!!!!!Wierzymy w Pana.Życzymy trafnych i szybkich decyzji.Gminie potrzebny jest spokój i skuteczność w działaniu.Z panem Gmina Tolkmicko rozkwitnie.Pozdrowienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zadowolony wyborca(2006-11-27)
 • Gratulacje dla Pana Lemanowicza ! Powodzenia ! I przede wszystkim odporności na ludzką zawiść, niekompetencję i lenistwo. Nie będzie łatwo, ale róbmy swoje !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  również zadowolony wyborca(2006-11-27)
 • Kadyny też składają gratulacje Panu Lemanowiczowi, powodzenia.Myślę,że Ci co nie chcą pomagać,po prostu niech nie przeszkadzają,to juz będzie dobrze!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec Kadyn-zawolony(2006-11-27)
 • Pogrodzie zadowolone z wyników głosowania. Wierzymy że Pan Lemanowicz nie zawiedzie zaufania Gminy i polepszy sytuacje. Gratulacje !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Głosujący(2006-11-27)
 • W Tolkmicku sprawdziło się powiedzenie - wśród ślepych jednooki królem. Cztery lata temu też radowaliście się z przegranej Rutkowskiego - zbawca Rydzewski zafundował gminie kosmiczne zadłużenie i zero polityki rozwojowej. Rozumiem, że staliście nad przepaścią, ale teraz zrobiliście wielki krok naprzód. Gratuluję dobrego samopoczucia. I dobrego zawieszenia w samochodach na dziurawe drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tolkmiczanin z wyboru(2006-11-27)
 • Drogi Tolkmiczaninie z wyboru!!!Nie stój z boku,tylko pomagaj,żeby było lepiej.Nie można tylko krytykować.Rozumiem Twoje rozżalenie,ale to właśnie był W Y B Ó R .Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kadyny(2006-11-27)
 • Gratulacje dla Panów Kazimierza i Henryka Kiejdo jeden to Pan Kazimierz Kiejdo stał się burmistrzem Pieniężna a drugi Wójtem Gminy Rychliki, stało się to z woli wyborców, ale skoro bracia są tak pracowici jak pszczółki to i społeczności, tak to skojarzły wybierając na włodarzy samorzadowych. Byle wytrwali w przyjętych na siebie obowiązkach,. Bo w Gminie Rychliki to przyszłego Wójta czeka ogrom pracy, ale Pan H. Kiejdo zaprawiony w prowadzeniu gospodarstwa pasiecznego,z tym że polegał na pracowitych pszczołach. Społeczność w gminie Rychliki do tej pory nie wykazywała się aż taką pracowitością,. Jako pszczelarz obawiamy się o dobrostan pasieki przyszłego Wójta,albo pasieka ucierpi albo sprawy gminy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pszczelarz(2006-11-27)
 • Drogie Kadyny Nie stoję z boku, ale pamiętaj, że to mieszkańcy muszą sobie pomóc. Ja sobie poradzę, niezależnie od rządów w gminie. Ale nie widzę perspektyw dla gminy, w której będzie rządzić, być może mądry, sympatyczny i wykształcony (i przystojny, jak dodają panie w sklepie), ale nie mający żądnego doświadczenia, burmistrz. A pan Lemanowicz nie przedstawił żadnych kompetencji, jakimi mógłby się przysłużyć gminie. Kompetencje byłego kierownika z marmolady, a obecnie sprzedawcy samochodów, który jeszcze nic nie osiągnął (niedługo zobaczymy oświadczenie majątkowe), nie miał do czynienia z dużymi pieniędzmi i nie zarządzał dużymi zespołąmi ludzkimi i dużym majątkiem, są mało pocieszające. Nie wyobrażam sobie (być może się mylę) p. Lemanowicza twardo negocjującego z bankami, wykonawcami, ścigającego firmy niepłącące podatku itd. Bardziej niestety się boję (oby niesłusznie), człowieka u władzy, który przez cztery lata musi urządzić siebie i rodzinę (ciekawe, jak szybko zacznie budowę domu). Ale nie jest Rutkowskim, i to w Tolkmicku wystarcza. Aż tak was kłuje cudzy sukces? Aż tak boicie się nad sobą osoby wymagającej i bezkompromisowej? Wy będziecie stratni, ci najbiedniejsi i najsłabsi - a Tolkmicko faktycznie stanie się zadupiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tolkmiczanin z wyboru(2006-11-27)
 • Zasiedziały z wyboru. Gratuluję" konstruktywnego" podejścia do nowego burmistrza, chyba jesteś także z wyboru opozycją w nowej radzie...bo nie masz swojego przewodnika. Nie kadż.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-27)
 • Tolkmiczaninie z wyboru! Obecne władze w Tolkmicku,też nie będą miały do czynienia z wielkimi pieniędzmi,tylko z wielkim zadłużeniem!.Nikt nie rodzi sie burmistrzem,trzeba najpierw nim zostać ,żeby zdobyć doświadczenie.Smutnym jest fakt,że już prorokujesz,czy p.L.się wybuduje.Po to się pracuje,żeby sobie i rodzinie poprawić byt.DAJMY MU SZANSĘ,przestańmy narzekać.(Ja też nie jestem uzależniona od gminy)Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kadyny(2006-11-27)
 • Mam pytanie - czy P. Lemanowicz nie pracował dla jednego z biznesmenów samochodowych, nota bene mieszkańca Kadyn? Bo jeżeli tak, to już wszystko rozumiem. Mieszkańcom miasta i gminy Tolkmicko życzę cierpliwości i dobrego samopoczucia przez najbliższe cztery lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ów i owa(2006-11-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Recepcja
Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
Szafka RTV pod telewizor Remo Czarna 170 cm