Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wymiary studenckiej humanistyki

Studenckie Koło Naukowe „Humanitas” i Instytut Pedagogiczno-Językowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zapraszają na II konferencję studencką „Integralia’ 2006” zatytułowaną „Wymiary studenckiej humanistyki”. Konferencja odbędzie się dziś w godz. 9.30-16.30 w auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ przy ul. Czerniakowskiej 22.

- Celem konferencji jest zintegrowanie wysiłków naukowo-dydaktycznych wszystkich specjalności IPJ PWSZ i elbląskich uczelni oraz ukazanie ich wspólnego wymiaru, jakim jest szeroko rozumiana tradycja humanistyczna – informuje Maja Brzeska z Biura Rektora PWSZ. - Organizatorzy traktują tę konferencję jako swoiste forum prezentacji dorobku studentów wszystkich elbląskich specjalności humanistycznych.
     
     Program Konferencji
     godz. 9.30 - otwarcie konferencji
     godz. 9.40 - pierwsza część prezentacji:
     „Czarownice w wierzeniach ludowych. Procesy czarownic w Gdańsku” - Natalia Borzestowska, Małgorzata Wróblewska (III rok filologii germańskiej, Koło Naukowe Germanistów Uniwersytetu Gdańskiego).
     „W krainie stolemów, krośniąt i mór, czyli analiza wybranych postaci występujących w wierzeniach kaszubskich - na podstawie legend i podań ludowych” - Kamila Formela (I rok filologii angielskiej, IPJ PWSZ).
     „Średniowieczne krzyże pokutne w Polsce” - Marcelina Czarnecka (I rok filologii angielskiej, IPJ PWSZ).
     „Kwestia tolerancji w Wielkiej Encyklopedii Francuskiej i jej reperkusje w XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej” - Piotr Pokój (I rok filologii polskiej, IPJ PWSZ).
     „Ruch rastafari - jego geneza i przesłanie” - Grażyna Anna Gornowicz (I rok filologii angielskiej, IPJ PWSZ).
     godz. 11.10 – druga część prezentacji
     „Bajka w życiu dziecka - czytać czy oglądać?” – Michalina Kac (I rok pedagogiki, IPJ PWSZ).
     „Możliwości zastosowania metod wychowawczych Aleksandra Kamińskiego we współczesnym systemie szkolnym” - Magdalena Jankowska (I rok pedagogiki, IPJ PWSZ).
     „Rola nauczyciela w szkole typu waldorf” - Ewelina Maria Wróblewska (I rok pedagogiki, IPJ PWSZ).
     „Wykorzystanie gier i zabaw dydaktycznych w kształtowaniu umiejętności czytania ze zrozumieniem w kształceniu zintegrowanym” - Magdalena Jędrzejczyk (III rok pedagogiki, IPJ PWSZ).
     godz. 12.50 - trzecia część prezentacji
     „Wychowanie seksualne w rodzinie” - Katarzyna Hulak (I rok filologii angielskiej, IPJ PWSZ).
     „Djembe w warunkach polskich. Warsztaty rozwojowe i terapia” - Szymon Klein (I rok filologii polskiej, IPJ PWSZ).
     „Język studentów PWSZ w Elblągu” - Magdalena Gardyjasz, Anna Kornas, Emilia Korneluk (II filologii polskiej, Studenckie Koło Naukowe Humanitas w PWSZ).
     „Obraz świata w języku reklamy” - Emilia Stacharska (I rok filologii angielskiej, IPJ PWSZ).
     „Innowacje frazeologiczne w nagłówkach prasowych „Gazety Wyborczej” - Agnieszka Światkowska (III rok filologii polskiej, IPJ PWSZ).
     godz. 14.30 - czwarta część prezentacji
     „Seks, miłość i kobiety w twórczości Rafała Wojaczka i Teda Hughesa” - Karolina Sznajderska (V rok filologii angielskiej, Uniwersytet Gdański).
     „Przeżyli, aby opowiedzieć…” - Sylwia Kubik (II rok filologii polskiej, IPJ PWSZ).
     „Bohaterowie utworu „Tożsamość” Milana Kundery w świetle narracyjnych koncepcji tożsamości” - Anna Empel-Fedejko (II rok filologii polskiej, IPJ PWSZ).
     „Nowa twarz”. Szkic o zamaskowaniu” - Anna Jazgarska (I rok studiów uzupełniających filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego).
     
     Udział w konferencji jest bezpłatny.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A KZ i WP ma przegląd teatrzyków i niestety nie może uczestniczyć w konferencji, a wielka szkoda, gdyż program wygląda bardzo interesująco i z chęcią zobaczyłabym wysiłki koleżanek z innych specjalności... Może jakąś powtórkę w następny czwartek? :) ;) Pozdrawiam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkanka(2006-05-22)
 • Temat bardzo ambitne i wymagające pewności i odwagi. Myślę, że jej nie zabraknie oby tylko słuchacze chieli odrobinę myśleć. Proponuje duże hasło ,,myślenie nie boli- więc myśl,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bez(2006-05-22)
 • jak zwykle informacja w sama porę ! jakby ktoś wczoraj o tym napisał z chcią bym sie tam wybrała a tak za póżno! dziekuję bardzo! choć z dwojga złego można by jeszcze o tym jutro przeczytać więc chyba nie mam co narzekać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jak zwykle!(2006-05-24)
 • Ta informacja ukazała się też na początku tygodnia (tego). Najlepiej powiedzieć po fakcie, że się niewiedziało! Z resztą na uczelniach porozwieszane były informacje. Fakt, że mało jest to nagłośnione, jednak informacje pojawiają się i ktoś kto mówi, że ich nie było jest.... nie będe kończyć. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-05-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Floral
Płyn do mycia i dezynfekcji
Pieczątki Trodat
Clinex Grill