UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wysoki sąd, wysokie oczekiwania

 
Elbląg, W nowym gmachu sądu rozprawy odbywają sie już od marca
W nowym gmachu sądu rozprawy odbywają sie już od marca (fot. Michał Skroboszewski
Reklama

- Tu dzieją się rzeczy najważniejsze dla obywateli i mają oni prawo oczekiwać, że będzie się to odbywać w warunkach godziwych. Te bowiem świadczą o tym, jak państwo postrzega swoich obywateli – mówił podczas dzisiejszego (8 czerwca) uroczystego otwarcia nowego gmachu sądu w Elblągu wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Dodał również, że – jak budynek wysoki - liczy na jeszcze wyższą sprawność postępowań i lepszą jakość orzecznictwa. Zobacz zdjęcia.

Ponad cztery lata trwały prace związane z budową nowego gmachu sądu przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. To jeden z najwyższych i najbardziej nowoczesnych budynków Temidy w kraju (8 m wyżej sięga tylko SO w Tarnobrzegu). Rozprawy odbywają się w nim już od marca, ale dziś (8 czerwca) nastąpiło uroczyste otwarcie gmachu z udziałem wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.
       - To, że spotykamy się w takim miejscu i przy takiej okazji świadczy o tym, że państwo polskie jest państwem poważnym – podkreślał. - Niezależnie od tego, kto władzę sprawuje, kto wygrywa wybory to nieustanną troską powinno być to, żeby budynki sądowe świadczyły o poważnym traktowaniu obywateli. W Elblągu jest sąd najwyższy – no, może jeden z najwyższych w Polsce – chociaż nie jest instancją ostateczną – żartował wiceminister sprawiedliwości.
       „Długośmy na ten dzień czekali. Z nadzieją niecierpliwą w duszy” - słowami Jacka Kaczmarskiego posłużył się Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.
       - To dzień uroczystego podsumowania wysiłku wielu ludzi, wysiłku finansowego i organizacyjnego, czego efektem jest ten gmach, który będzie służył pracownikom, stronom. Został zbudowany ku satysfakcji całej społeczności lokalnej - podkreślał.
       Przy słowach uznania i zachwytach prezesowi Sądu Okręgowego w Elblągu Piotrowi Żywickiemu nie pozostało nic innego, jak zadeklarować: - Po tym, jak otrzymaliśmy takie wyposażenie i takie warunki pracy, równie wysoko [jak gmach – red.] podniesie się orzecznictwo, jak i szybkość postępowania.
       W nowym gmachu przy ul. Płk. Dąbka mieszczą się m.in. wydziały: cywilny, ksiąg wieczystych, rodzinny i nieletnich oraz pracy i ubezpieczeń społecznych. Budynek ma 12 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, są w nim 343 pomieszczenia. Łączna powierzchnia netto to 8.822 m2, a kubatura obiektu - 38.164 m3. Nowy budynek jest miejscem zatrudnienia dla łącznie około 260 osób, w tym około 75 pracowników Sądu Okręgowego i około 185 pracowników Sądu Rejonowego.
       W dzisiejszej uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele sądownictwa, władz wojewódzkich i miejskich, przedstawiciele policji, prokuratury oraz służb mundurowych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama