Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyśpiewajmy naszą historię na ludową nutę

 
Elbląg, Wyśpiewajmy naszą historię na ludową nutę fot. nadesłana
Rek

Narodowe Święto Niepodległości można uczcić na wiele sposobów. W Szkole Podstawowej w Łęczu im Morskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskanie niepodległości uczczono konkursem piosenki ludowej.

 11 listopada to symbol umiłowania Polski, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W słowach i nutach pieśni i piosenek ludowych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Siłę tych, wydawać by się mogło, niepozornych utworów znali nasi przodkowie, wszak hymn naszego kraju ma swoje korzenie w melodii ludowego mazurka.
     Organizację konkursu wsparły władze Powiatu Elbląskiego, Gminy Tolkmicko, Morski Oddział SG w Gdańsku i Gdański Oddział IPN. Patronatem objęli Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch i Starosta Elbląski Maciej Romanowski.
     Zmagania konkursowe polegały na zaśpiewaniu przez solistę lub zespół polskiej piosenki z wybranego regionu, poprzedzając ją krótkim komentarzem o pochodzeniu utworu. Jury konkursowe, pod przewodnictwem kapelmistrza Orkiestry Morskiego Oddziału SG kapitana Jarosława Rywalskiego, najwyżej oceniło występy Leny Sokulskiej z Tolkmicka(I miejsce -kategoria solistów do lat 9), Kingi Szarag z Elbląga(I miejsce- kategoria soliści do lat 14) oraz zespołu Świetliczaki SP11 Elbląg(I miejsce -kategoria zespoły).

  fot. nadesłana fot. nadesłana

Nagrodę Komendanta Placówki SG w Elblągu ppłk. SG Arkadiusza Kulika, za wyjątkową interpretację i szczególne wykonanie utworu "Idzie dysc", otrzymał Jan Szymański z Tolkmicka.
     Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim, którzy przybyli do Łęcza, aby uczestniczyć w obchodach rocznicy 11 listopada. W sposób szczególny doradcy szefa BBN gen. dyw. w st. spocz. dr. Romualdowi Ratajczakowi i Monice Biernat z BBN, którzy przekazali szkole w Łęczu Księgę Pamiątkową ofiarowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
     Każda z wykonywanych piosenek ma swoją historię, często bardzo ciekawą.Przez lata były one dowodem dumy naszego narodu, manifestacją wspólnoty i tożsamości narodowej. Spotkanie z tą twórczością dało dzieciom szansę na zakorzenienie we własnej kulturze i historii.
     Śpiewajmy i przekazujmy pieśni następnym pokoleniom, gdyż "naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć"(O.Kolberg).
     Przedsięwzięcie opieką medialną otoczyła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl i TVP3 Olsztyn. 

Szkoła Podstawowa w Łęczu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej