Czwartek 21-06-2018, imieniny Alicji, Alojzego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Można? Można?

XIV finał WOŚP tuż tuż

Elbląg, XIV finał WOŚP tuż tuż Karolina Ciechorska i Adam Krause z naszego sztabu WOŚP (fot. Damian Matwiejczyk).

Już w niedzielę zagra w Elblągu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane są na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę pierwszej pomocy.

Wczoraj w elbląskim sztabie WOŚP odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy przedstawili szczegółowe informacje na temat niedzielnej imprezy. Jak co roku pieniądze zbierać będą wolontariusze, ich znakiem rozpoznawczym będą zalaminowane identyfikatory, serca i specjalne puszki. Ogólnie w całej akcji weźmie udział około tysiąca wolontariuszy. Na ulicach kwestować będzie 270 grup wolontariuszy, będą to dwu-trzyosobowe patrole WOŚP. Pozostali czekać będą na elblążan w lokalnych sztabikach, ale także w sztabach w Suchaczu, Tolkmicku i Krynicy Morskiej.
     – Od kilku lat staramy się, aby Wielka Orkiestra była lokalnym graniem, czyli graniem także w szkołach i w innych miejscach „po sąsiedzku”. Chcemy, żeby nie była to jedna wielka scena, jeden sztab, ale żeby przyłączały się do nas inne mniejsze lokalne sztabiki – mówi Karolina Ciechorska z elbląskiego sztabu WOŚP. – Dlatego w tym roku mamy zarejestrowanych dwanaście lokalnych sztabów, są to elbląskie szkoły i Bowling Club. Tak więc rano bawimy się w sztabach, a wieczorem przychodzimy pod scenę główną na plac Kazimierza Jagiellończyka.
     W lokalnych sztabikach organizowane będą konkursy, loterie, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz tradycyjnie licytacje orkiestrowych gadżetów. Szkoły które włączyły się do akcji to: SP 1 (ul. Daszyńskiego), SP 4 (ul. Mickiewicza), SP 8 (ul. Szańcowa), SP 9 (ul. Rodziny Nalazków), SP 12 (ul. Zajchowkiego), SP 15 (ul. Modlińska), SP 18 (ul. Węgrowska), SP 19 (ul. Urocza), SP 21 (ul. Godlewskiego) SP 25 (ul. Wyżynna) oraz Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich przy ul. Saperów. Imprezy w szkołach trwać będą w godzinach od 10 do 14.
     Z kolei Bowling Club zaprasza wszystkich od 12 do 24. O godz. 16 zorganizowany tam zostanie turniej gry w kręgle oraz dart'sa.
     Loterie fantowe organizuje także Szpital Wojewódzki, będą się one odbywać w szpitalu, w Centrum andlowym „Ogrody” oraz w hipermarketach Eleclerc i Kaufland.
     Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również na lodowisku przy ul. Karowej. W godzinach od 12.30 do 15.30 rozegrany zostanie turniej hokejowy, w którym zagrają przedstawiciele elbląskich władz, organizacji i instytucji. Od godz. 16 na lodowisku odbywać się będą liczne zabawy, loterie i występy zespołów. Za symboliczny datek na rzecz WOŚP będzie można pojeździć na łyżwach.
     Również tego dnia Teatr Dramatyczny przygotował specjalny spektakl „Baśnie Braci Grimm” (godz. 15 - Mała Scena), a kino Światowid film niespodziankę dla dzieci (godz. 16.30). Dochód ze sprzedaży biletów wspomoże oczywiście Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
     W niedzielę będzie można także przejechać się po mieście zabytkowym tramwajem – warunkiem jest oczywiście wrzucenie dowolnej kwoty do puszki. Tramwaj będzie kursował na wszystkich trasach, w godzinach od 12 do 20.30.
     Natomiast o godz. 17 na scenie znajdującej się na placu Kazimierza Jagiellończyka rozpocznie się główna impreza, którą poprowadzą Marta Hajkowicz oraz Paweł Płoski. W programie koncerty zespołów „Lunar Module”, „Widelce”, „Cool Me Nacya” oraz „Tapczan 69”. W przerwach między występami odbywać się będą licytacje.
     – Możemy się pochwalić, że my jako Elbląg, prócz tego, że dostajemy gadżety warszawskie, produkujemy także specjalne elbląskie gadżety WOŚP. Dzięki takim firmom jak Alstom Power, Centrum Handlowe „Ogrody” i Szpital Wojewódzki możemy właśnie co roku takie gadżety przygotowywać – komentuje szef sztabu WOŚP druh Adam Krause.
     Pod młotek pójdą więc koszulki, krawat, puzzle, zestaw do udzielania pierwszej pomocy, kubki, smycze i podkładki pod myszki komputerowe.
     – Tradycją stało się również, że do licytacji zapraszamy służby, które z Orkiestrą działają od lat: Straż Pożarną, Wojsko, Policję i Szpital Wojewódzki – dodaje Marta Hajkowicz. – Te cztery podmioty będą licytowały swoje symboliczne gadżety. Będą to rzeczy, których normalnie nigdzie się nie dostanie, nie kupi. Policja będzie licytowała swoją maskotkę. Również Straż Pożarna przygotowuje do licytacji maskotki - misie, które zwykle strażacy dają dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych. Wojsko przygotowuje niespodziankę - pamiątkę z Iraku, a Szpital Wojewódzki karnety na badania.
     O godz. 17:30 na parkingu przy Światowidzie zorganizowany zostanie pokaz grup ratownictwa medycznego, a o godz. 18.15 pokaz tancerzy ognia. Tradycyjnie o godz. 20 z placu Kazimierza Jagiellończyka wysłane zostanie światełko do nieba. Nad bezpieczeństwem podczas pokazu sztucznych ogni, jak i podczas całej imprezy, czuwać będą specjalne służby. Porządku pilnować będą harcerze, członkowie Stowarzyszenia Elbląg-Europa, wolontariusze oraz żołnierze z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa.
     – Zapowiadamy to, co się będzie działo w Elblągu, i traktujemy to jako wielką zadymkę, letnią zabawę w środku zimy – mówi Adam Krause. – Nie możemy jednak zapominać, że robimy to wszystko po to, by pomoc dzieciom, żeby zebrać dla nich jak najwięcej pieniędzy.
     

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Volkswagen