Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bezpieczeństwo przede wszystkim Bezpieczeństwo przede wszystkim

Z pasji do kina

 
Elbląg, Z pasji do kina fot. nadesłane
Rek

Film to twoja pasja? Znasz wszystkie kinowe nowości, a historia kinematografii nie ma przed tobą tajemnic? Śledzisz relacje z festiwali filmowych? W takim razie musisz wziąć udział w wojewódzkich eliminacjach XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. Termin zgłoszeń mija 13 kwietnia.

Eliminacje województwa warmińsko-mazurskiego do XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędą się 25 kwietnia o godzinie 11 w Światowidzie. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać do 13 kwietnia pocztą na adres CSE Światowid lub faksem pod numer 55 611 20 60.
     Zgłaszać mogą się dwuosobowe zespoły reprezentujące wszystkie typy szkół ponadgimnazjalnych, placówki oświatowo-wychowawcze, dyskusyjne kluby filmowe, kluby osiedlowe itp. Każda szkoła czy placówka może wytypować do etapu wojewódzkiego maksymalnie dwie drużyny.
     Podczas eliminacji reprezentacje szkół rozwiązują test, który obejmuje następujące zagadnienia:
     - najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii
     - historia kinematografii polskiej
     - najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej
     - zagadnienia współczesnego kina
     - teoria filmu (zalecana lektura: David Bordwell, Kristin Thompson, Film Art. Sztuka filmowa, Wydawnictwo Wojciech Marzec)
     - biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy
     - historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych
     - muzyka filmowa i jej twórcy
     Pośród zespołów biorących udział w eliminacjach zostaną wyłonione dwie drużyny, które będą reprezentowały województwo podczas etapu centralnego w Gdańsku.
     
     Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 55 611 20 56 lub pisząc mail na adres: aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl
     
Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie www.kino.swiatowid.elblag.pl (zakładka wiadomości - edukacja filmowa)oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl

Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki