Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z perspektywy Senatu

Gościem poniedziałkowego Forum Przyjaznego Sąsiedztwa będzie senator RP Władysław Mańkut. Tematem jego wystąpienia będzie "Obwód kaliningradzki z perspektywy Senatu RP".

Władysław Mańkut pracował w Związku Młodzieży Wiejskiej (1973-75) jako wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego. Następnie przez dwa lata był naczelnikiem miasta i gminy Pieniężno. W latach 1977-90 był pracownikiem etatowym Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, ostatnio na stanowisku sekretarza komitetu wojewódzkiego. Pracował również w Banku Rozwoju Rolnictwa "Rolbank" SA, w Banku Zachodnim SA. Organizował pierwszą polską placówkę bankową w Kaliningradzie i był jej pierwszym dyrektorem. W latach 1996-97 był wojewodą elbląskim. Jest przewodniczącym Stowarzyszenia Rozwoju Szkolnictwa Wyższego w Elblągu.
     W 1998 został wybrany na radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku oraz przewodniczącego Komisji Strategii Rozwoju. Był przewodniczącym zespołu redakcyjnego Strategii Rozwoju Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
     Był członkiem założycielem Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, pierwszym przewodniczącym Rady Wojewódzkiej SdRP w Elblągu. Jest członkiem założycielem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wiceprzewodniczącym rady wojewódzkiej tej partii w województwie warmińsko-mazurskim.
     Senator Władysław Mańkut jest członkiem Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów Polski z Regionem Sankt Petersburga i Obwodem Leningradzkim. Jest także członkiem senackich komisji: Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej oraz Gospodarki i Finansów Publicznych.
     Spotkanie otwarte z senatorem Władysławem Mańkutem odbędzie się 15 marca (poniedziałek) o godz. 17.30 w auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy ul. Czerniakowskiej 26. Wstęp na spotkanie jest wolny.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A to Pan Senator w DUMIE zasiada. Paczta jaki ten swiat malienkij.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2004-03-11)
 • A kim nie jest pan senator. Jak można robić cos dobrze mając tyle funkcji. A może funkcję nie mają innego wyjścia niż powołać pana senatora. A może zdanie o osiągnięciach ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  radek(2004-03-11)
 • Za Bank Zachodni powinien siedzieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  NL(2004-03-12)
 • Powinien siedzieć za całokształt.Na pohybel czerwonoskórym. P.S. Wojtek,wpisz jakiś komentarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  muminek(2004-03-12)
 • Ma dwie lewe rączki do pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  A-R(2004-03-12)
 • no to mamy piękną karierę na patelni!!! cóż za tytan pracy!!! tyle stanowisk i na każdym sukces, sukces, sukces!!! następne sukcesy przyjdą zapewne wraz z mandatem posła Unii Europejskiej. Kiedyś usłyszałem słowa pana senatora, "Napoleon też był niskiego wzrostu".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zen(2004-03-12)
 • Aborygen - jeszcze nie zasiada. Ale każdemu wolno marzyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2004-03-12)
 • Nieciekawy facet. Gada na okragło o niczym i nic pozytywnego dla Elblaga nie zrobił. Pozwolił aby Elblag utracił status miasta wojewódzkiego i tym samym przyczynił sie do upadku miasta, głównie wzrostu bezrobocia. Nie powinien reprezentować naszego regionu i na planowanym na poniedziałek spotkaniu niczego ciekawego i ważnego nie powie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-03-12)
 • Taaaaaka działalność, zaszczytne funkcje - polityczno-kulturalno-oświatowo-samorządowe, zatem ideowiec wyśniony.... oportunista urodzony....?....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  egzegeta(2004-03-12)
 • Jak to nie zrobił?! A kto jak nie on we wrześniu 2 biednych dzieci kupił wyprawkę do szkoły.... toż to przeciez jest altruista jakich mało. W gazecie cały artykół się ukazał jak to p. Mańkut dzieci biedne wspiera, szkoda że wymowa artykóły była wazeliniarska a nie ośmieszająca, bo to wstyd chwalić się takim "wyczynem".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wysoki(2004-03-12)
 • czerwony aparatczyk ktoremu dupa przyrosal do sejmowego stolka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-03-12)
 • Wszystkie wypowiedzi to jedynie sfrustrowanych młodzieńców gadania. Nikt nie wpomina, że jednak w demokratycznych wyborach obecny senator po prostu i najnormalniej został wybrany, zwyciężył. Może nawet w rodzinach krytykantów, którzy są tacy przemądrzali, znajdują ięe osoby, ktore głosowały na Władysława Mańkuta. Wydaje mi sie, że wszyscy, którzy mieli tyle odwagi wyrzucania ze swych wnętrzności żółć powinni przyjśc na spotkanie (wszak jest otwarte i wstęp na nie jest wolny) i wysłuchać , co senator Mańkut ma do powiedzenia o obwodzie kaliningradzkim. Może niektórzy będą mogli wygłosić swoje zdanie, może odważą się podyskutować, ale publicznie, przy otwartej kurtynie. Inna sprawa- senator mówi nijako. Może jedank czegoś się nauczył, bo sami mówicie, że zdolny.Przyjdźcie i popytajcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Malutki(2004-03-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety Trójmiasto
Fototapety przestrzenne
Fototapety z erotyką
Fototapety czarno białe Black&White