Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z uśmiechem łatwiej

Elbląg, Z uśmiechem łatwiej

Dziś w Elblągu powstanie stowarzyszenie osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach. Stowarzyszenie nie ma jeszcze nazwy. Jego celem jest aktywizacja niepełnosprawnych.

Osoby z uszkodzonym rdzeniem kręgowym po opuszczeniu szpitala zwykle zamykają się w domach. Stowarzyszenie ma na celu dotarcie do nich i wyciągnięcie ich z domu.
     - Prawidłowe zaopatrzenie chorych to przede wszystkim szybki dowóz do szpitala oraz szybka operacja - mówi Stefan Kopczyński, ordynator oddziału neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - To umożliwia sprawną mobilizację chorego. Prowadzimy wczesną rehabilitację pooperacyjną, lecz dalszy los chorych jest nam nieznany. Okazuje się, że zostają oni niekiedy więźniami własnego mieszkania - pozamykani na piętrach, w wieżowcach, pozbawieni wind i ruchu.
     W założeniu stowarzyszenia pomoc zaoferowała Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, która przygotowała jego statut. Dzisiaj odbędzie się spotkanie założycielskie nowego stowarzyszenia. Jego członkowie chcą się spotykać, rozmawiać o swoich problemach, ale także ćwiczyć np. pokonywanie przeszkód na wózkach i uprawiać sporty - koszykówkę, rugby.
     - Trzeba się przemóc, troszkę wyluzować - mówi niepełnosprawny Mariusz Furmański. - Jeżeli się złamie tę pierwszą granicę, to później jest już z górki. Najgorszym błędem jest zamykanie się w domu i stwarzanie sobie jakichś dodatkowych problemów. Trzeba to życie traktować z uśmiechem, czasami obrócić w żart. Wtedy lepiej się po prostu z tym żyje.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Kto, gdzie, kiedy, jaki nr telefonu... kontakt ???!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2002-02-01)
 • "Dziś w Elblągu powstanie stowarzyszenie osób niepełnosprawnych." Co to znaczy? Czy dzisiaj zbierze się grupa inicjatywna min. 15 osób? Czy dzisiaj zostanie złożony wniosek o rejestrację oraz propozycja Statutu w Sądzie Okręgowym? Czy dzisiaj Sędzia Sądu Okręgowego wpisze Stowarzyszenie do rejestru? Czy dzisiaj Urząd Miasta Elbląga wyda opinię dot. propozycji Statutu i zasadności działania takiego Stowarzyszenia? Co to znaczy „dzisiaj powstanie”?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Michał(2002-02-01)
 • Jak powiedziała nam Ewa Sprawka z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, dzisiaj odbędzię się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, wybór zarządu oraz przygotowane zostaną dokumenty do rejestracji w sądzie. Bliższych informacji nt. powstającego stowarzyszenia zasięgnąć można w ERKON pod nr telefonu 232 69 35.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Redakcja(2002-02-01)
 • Tutuł " Z uśmiechem łatwiej" jest mdły i nie zachęca do czytania / raczej odrzuca/. I ninjak ma się do wypowiedzi niepełnosprawnego człowieka: "Trzeba to życie traktować z uśmiechem, czasami obrócić w żart". Ale niepełnosprawnych często traktuje się ...pobłażliwie. Zainteresowanym podaję numer tel. Rafała Rockiego - aktywnego człowieka na wózku, który chce pomóc innym i jest jednym z głównych inicjatorów zawiązania stowarzyszenia. Tel. R.R.: 642 09 40
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  esia(2002-02-03)
 • Powinno wziasc sie za leb urzedasow i biurokratow, ktorzy ludziom niepelnosprawnym utrudniaja zycie i "zucaja klody pod nogi".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  On(2002-02-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne BMW
Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne BMW