Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał Elbkąski jesienią. Kanał Elbkąski jesienią.

Z werwą po wakacjach

Dzisiejsze (20 września) obrady IX sesji Rady Miejskiej przebiegły w bardzo dobrym tempie. Radni obradowali bez przerwy, a efektem ich pracy - rozpatrzenie 31 projektów uchwał, jakie przyjęto w programie obrad.

Najważniejszą uchwałą, z punktu widzenia perspektyw rozwoju miasta, była akceptacja 22 głosami projektu zbycia niezabudowanych nieruchomości gruntowych położonych na obszarze Parku Technologicznego – Modrzewina – Południe. Zgoda na zbycie pozwoli na przygotowanie kompleksowej oferty dla przedsiębiorców, a równolegle z tym na rozpoczęcie kampanii promującej ten teren wraz z poszczególnymi działkami wchodzącymi w jego skład. Na obszarze o powierzchni ponad 28 ha po włączeniu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdą lokalizację nowe firmy. Aktualnie w tym rejonie dobiegają końca roboty drogowe, budowane są wodociągi, niebawem rozpoczną się inwestycje energetyczne i ciepłownicze. Miasto już pozyskało pieniądze na budowę Centrum Biznesu, w którym znajdą lokalizację także placówki badawcze pracujące na rzecz inwestorów. A tych potencjalnych jest już dziewięciu. Tyle listów intencyjnych złożono w ratuszu, a wszyscy oczekiwali na moment decyzji Rady Miejskiej o zbyciu działek. Są one wszystkie przeznaczone pod zabudowę usługową oraz zabudowę techniczno – produkcyjną.
     Z programu obrad usunięto projekt uchwały o wydzierżawieniu konkretnej osobie działek pod stację narciarską na Górze Chrobrego. W tej sprawie miasto ogłosi przetarg, a ze zwycięzcą zostanie zawarta umowa. Procedury wydłużą czas oczekiwania narciarzy na obiekty z prawdziwego zdarzenia. Do innych uchwał Rady Miejskiej powrócimy niebawem.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 5
AMK Kuchnia 13
AMK-Recepcja
AMK Kuchnia 12