Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ZA MIEDZĄ: Eurowydział na uniwersytecie

Prezydenci Polski i Rosji, rozmawiając o zacieśnieniu współpracy pomiędzy naszymi krajami, poruszyli także kwestie związane z obwodem kaliningradzkim i jego miejscem na nowej mapie Europy.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas wizyty w Moskiwe nakłaniał Władimira Putina do przyjazdu do Polski, do którego dojdzie najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku, w kolejną rocznicę wyzwolenia Warszawy przez Armię Czerwoną.
     W poniedziałek prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Władimir Putin uczestniczyli m.in. w otwarciu Dni Polskiej Nauki w Rosji. Współpraca naukowa jest jednym z istotnych elementów ocieplania dwustronnych kontaktów. Przedstawiciele świata nauki Polski i Rosji współpracują już w ok. stu projektach badawczych.
     Ważnym obszarem wspólnych badań jest ekologia, zwłaszcza basenu Morza Bałtyckiego. Naukowcy starają się wypracować regionalną strategię ekologiczną.
     Podczas rozmów prezydent Władimir Putin poruszył sprawę przyszłości obwodu kaliningradzkiego. Dla Rosji, po rozszerzeniu Unii Europejskiej, bardzo trudnym zadaniem będzie zachowanie łączności obwodu z pozostałą częścią państwa i nie dopuszczenie do zahamowania rozwoju ekonomicznego, a przede wszystkim do izolacji tego regionu.
     Prezydent Putin zaproponował uczonym z Polski i Rosji wspólną pracę i wypracowanie metod, dających konkretne rozwiązanie problemów obwodu kaliningradzkiego - transportowych, ekonomicznych i związanych z poprawą warunków życia mieszkańców tego regionu. Dodał, że istnieje potrzeba ścisłej gospodarczej współpracy transgranicznej w regionie.
     Apel prezydenta Putina do naukowców Polski i Rosji z dużym zadowoleniem przyjęto nad Pregołą. Dla Kaliningradu niezmiernie ważne jest obecnie prezydenckie przyzwolenie na powołanie w tym mieście nowej jednostki naukowo - dydaktycznej. Miałby to być wspólny eurowydział, początkowo ekonomii i prawa, utworzony na bazie tutejszego Uniwersytetu Państwowego.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne