UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zabezpieczyć szkoły przed wodą

 
Elbląg, Zabezpieczyć szkoły przed wodą
Umowę na remont szkół podpisali prezydent Witold Wróblewski i Piotr Boryszewski, prezes Elzambudu (fot. Michał Skroboszewski)

Na „pierwszy ogień” pójdzie Szkoła Podstawowa nr 16 – tam gdzie jest najwięcej prac do wykonania po ubiegłorocnej powodzi. Do 19 października mają zakończyć się prace zabezpieczające przed skutkami podtopień w SP 12, 15, przedszkolach nr 23, nr 4, nr 29 oraz Gimnazjum nr 6 i Zespole Szkół Technicznych.

W wyniku ubiegłorocznej powodzi w Elblągu straty poniosły m.in. szkoły. Na ich remont wojewoda przyznał promesę na sumę 1,4 mln zł. W przetargu, na który ofertę złożyła tylko jedna firma, okazało się, że remont ośmiu placówek wyniesie prawie 1,8 mln zł. Brakująca suma będzie pochodziła z budżetu miasta.
     Remont będzie przeprowadzony w szkołach podstawowych nr 12,15 i 16, w przedszkolach nr 4, 23 i 29 oraz Gimnazjum nr 6 i Zespole Szkół Technicznych. - Chodzi generalnie o zabezpieczenie fundamentów – wyjaśnia Piotr Boryszewski, prezes Elzambudu, który wygrała przetarg.
     Wykonawca zrealizuje gruntowne odgrzybianie, zamontuje izolację przeciw wilgoci i inne elementy ułatwiających walkę z wodą. Tam, gdzie jest to konieczne, wykonane zostaną roboty rozbiórkowe i ziemne, zamontowane zostaną nowe posadzki, wymieniona stolarka drzwiowa i okienna.
     Na „pierwszy ogień” pójdzie szkoła podstawowa nr 16 przy ul. Sadowej. Remonty mają być wykonane do 19 października. Ich rozpoczęcie nie oznacza przełożenia roku szkolnego w tych szkołach. Zacznie się zgodnie z planem.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne BMW
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Okulary przeciwsłoneczne Henko
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME