Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dary lasu 15.11 Dary lasu 15.11

Zadaj pytanie kandydatom

Co tydzień z pytań ułożonych przez Czytelników portElu wybierzemy jedno, które zadamy kandydatom ubiegającym się o fotel prezydenta Elbląga.

O urząd prezydenta miasta Elbląga na najbliższe cztery lata ubiega się pięciu kandydatów. Obecny prezydent - Henryk Słonina (SLD), Czesław Dębski (Czas na Elbląg), Stefan Rembelski (Czysta lista), Witold Łada (Liga Polskich Rodzin) i Danuta Janczuk (Samoobrona). Co tydzień będziemy zadawali jedno wybrane pytanie – autorstwa Czytelników portElu - każdemu z kandydatów. Jeśli komitety wyborcze i kandydaci staną na wysokości zadania – a zapewniono nas, że tak będzie – to już w piątek na łamach Elbląskiej Gazety Internetowej będziemy publikowali odpowiedzi. Prosimy o zadawanie pytań merytorycznych, dotyczących naszego miasta, gospodarki komunalnej, perspektyw czy wizji rozwoju Elbląga itp.
     Pytania prosimy wpisywać w rubryce “, ... a moim zdaniem”. Czekamy do północy.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Co Państwo zrobili dobrego do tej pory dla Elbląga ? Tylko prawdę i konkrety proszę !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin(2002-10-02)
 • Jak macie zamiar rozwiazać problem ogromnego bezrobocia i migracji mlodzieży ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-10-02)
 • Najwiekszym problemem miasta jest bezrobocie i topniejaca w oczach liczba zakładów, czyli potencjalnych miejsc pracy. Szczytem była przytakniecie na odejście Stoczni do Gdańska. Czy w swoim programie umieściliście propozycje rozwiazania tego problemu ? Bowiem na bazie szkół i sklepów miasto nie może istnieć. A taka była dotychczasowa polityka obecnego Prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-02)
 • Aby skutecznie realizować swój program wyborczy potrzebne są pieniądze, a kandydaci na prezydenta powinni posiadać w sprawach finansów samorządowych szerokie rozeznanie, proszę więc Państwa o podanie podstawowych parametrów miejskiego budżetu. Jakie są dochody, jakie wydatki, a jaki deficyt? Jakie są wydatki w głównych jego działach? Jaki jest w budżecie udział tzw."wydatków sztywnych"? Jakich ograniczeń w wydatkach możemy się spodziewać, jeśli to Pan/Pani decydować będzie o kształcie projektu budżetu? Proszę tylko nie okłamywać wyborców o znaczącej redukcji kosztów działania administracji samorządowej, bo jeśli chodzi o miasta o porównywalnej wielkości i statusie, to należą one do niższych w kraju. Zresztą i tak byłaby to tylko kropla w morzu potrzeb. Dlaczego dany kandydat uważa, że jest lepszy od pozostałych kandydatów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-02)
 • W "Strategii dla Elblaga na lata 1996-2010" zapisano jako jeden z celow PROMOCJE MIASTA, ktora zdaniem tworcow miala przyciagnac inwestycje. Jak wygladala promocja przez ostatnie 10lat kazdy wie. Pytanie: Jak zamierza Pani/Pan wypromowac NASZE miasto na rynku inwestycyjnym zarowno krajowym i europejskim oraz jakie dzialania podejmie Pani/Pan w celu wypromowania nazwy Elblag jako znaku firmujacego miasto mozliwosci rozwoju?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pROSiAczek (elblazanin sercem)(2002-10-02)
 • Najbardziej interesuje mnie problem bezrobocia w Elblągu? Co nowy prezydent ma w tej sprawie do powiedzenia? Czekam na konkretne propozycje,nie obiecanki bo każdy polityk przed kampanią wyborczą dużo mówi a mało robi po objęciu stanowiska!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Cały czas oszukiwany(2002-10-02)
 • Wszyscy zadają podobne pytania i wszystcy otrzymują podobne odpowiedzi. A ja chcę sie zapytać co z ELBLĄSKIM sportem, a konkretnie co z jedynym stadionem w mieście (miasto to liczy przecież ok.140tyś. mieszkańców), nasz jedyny obiekt wygląda jak z filmu katastroficznego. Odwiedzają nas piłkarze i kibice z odległych i bliskich miast ale u wszystkich komentarz jest taki sam są w głębokim szoku ze w tak dużym mieście nie ma nawet jednego cywilizowaneg obiektu. Miasto obiecało że po awansie do III ligi zrobi porządek ze stadionem, efekt jest taki że kibice siedzą na betonie zgadując czas i wynik meczu! Proszę pokazać mi inne imprezy które gromadza regularnie ok.1,5 tyś. ludzi. A ciekawe kto przyszedł by do kina jak kazali dy mu siedzieć na podłodze i domyślać sie co mówią aktorzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kibic(2002-10-02)
 • Co jako przyszły prezydent PAN/PANI zamierza zrobić z bałaganem w Urzędzie. Czyli z faktem ze każdy naczelnik sobie rzepkę skrobie. Mam na myśli ścieżkę szybkiego garowania w przypadku inwestora, która zakłada szybką pomoc przy załatwieniu spraw formalnych. Na dzień dzisiejszy naczelnicy wydziałów współpracują ze sobą tylko formalnie, a pomoc dla inwestora kończy się tylko na obietnicy potraktowania go priorytetowo i strategicznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  człowiek z doliny M(2002-10-02)
 • Zbliżają się wybory prezydenta. Zgłaszam temat właśnie na taki czas. Interesuję się przeszłością naszego miasta. Gdzie mógłbym znaleźć pełen spis wszystkich historycznych prezydentów Elbląga. Może dysponuje taką wiedzą nasz elbląski pasjonat historii - p. Charytoniuk? Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ga - Da(2002-10-02)
 • Zadając pytanie należy choć trochę znać tematykę o która się pyta. Moje Miasto ELBLĄG otrzymało nagrodę z poziomu Uni Europejskiej /ekologia/, to chyba PROMOCJA. Stadion trzeba modernizować , musi być zespół który na nim gra. Dzisiaj wszystkie kluby wiodące w Elblągu istnieją dzięki Urzędowi Miasta Elbląga i jego Prezydentowi to są fakty do sprawdzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mieszkaniec(2002-10-02)
 • ale... ście się rospisali... A to będzie tak ... po wyborach urlop... i program gdybania na następne 10 lat no i małe remonty 6 miesięcy przed wyborami ... :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zuzia(2002-10-02)
 • Mam pytanie do pana Henryka Słoniny. Twierdzi Pan, że Pan dobrze rządzi, a w 2001 roku Pan i Rada Miasta przyznała sobie nagrody w kwocie 200 tys. złotych, w czasie, kiedy nie było na wypłaty dla nauczycieli. Podawala o tym prasa. Pan wg. doniesień prasowych wypłacił sobie 40 tys. złotych z tej puli. Pytam Pana - skoro jest takie bezrobocie, ludzie nie mają na chleb nie mówiąc o innych płatnościach, czy te wypłaty były moralne. Nie zawsze musimy brać to co się należy. Środki te można było przeznaczyć na Dom Dziecka, lub dla bardzo ubogich rodzin gdzie nie mają na życie. Panie Prezydencie czy tak się zarządza publicznymi pieniędzmi? Czekam na odpowiedź. Bo w innym wypadku zadam panu to pytanie publicznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mor(2002-10-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta z ludźmi
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety do sypialni