Czwartek 19-07-2018, imieniny Wincentego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mały Park Kajki Mały Park Kajki

Zadaj pytanie "Trybunalskiej..." (2)

Gościem najbliższego programu "Trybunalska 23" będzie prezes Sądu Okręgowego w Elblągu Wojciech Kurkiewicz. Rozmawiać będziemy m.in. o kłopotach finansowych sądu i o tym, że zgodnie z decyzją Ministra Sprawiedliwości zmieniła się właściwość terytorialna elbląskiego sądu.

Zapraszamy Czytelników „portElu” do zadawania pytań szefowi elbląskiej Temidy. Pytania możemy wpisywać do rubryki „,... a moim zdaniem” albo wysyłać mailem na adres Redakcji (na dole strony). Odpowiedzi usłyszymy podczas emisji programu w "Vectrze" (we wtorek o 17.25 i 22.15) lub przeczytamy w "portElu".

Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Dlaczego sędziowie wyznaczają posiedzenia (te z udziałem prokuratorów) na piątki? W piątki prokuratorzy nie pracują!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alfa(2001-07-08)
 • Czy zasadne jest orzeczenie elbląskiego Sądu, że: „Rozwód orzeka się z winy męża ponieważ 20 lat temu mąż nie pozwolił żonie rozbijać „schabowych” na blacie szafki kuchennej i kazał to jej robić na desce do mięsa.” Czy nie jest wstydem, że takie wyroki zapadają w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Beta(2001-07-08)
 • Nie jest wstydem, że Warszawa interweniuje w sprawie zastosowania środka w postaci aresztu tymczasowego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gamma(2001-07-08)
 • Czy sprawy ciągną się latami ponieważ sędziowie muszą mieć co robić? I dawać dowody że są bardzo potrzebni w środowisku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Delta(2001-07-08)
 • Powódka, pod przysięgą, 10 razy oświadczyła na sali sądowej nieprawdę. Sąd to jednoznacznie ustalił! Ile razy można kłamać na sali sądowej nie narażając się na karę za składanie fałszywych oświadczeń?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jasio(2001-07-08)
 • Elbląski Kościół Powszechny (pod kierownictwem bpa Śliwińskeigo) zaciągnął milionowe długi i nie zwraca ich wierzycielom fizycznym i prawnym. Elbląski Sąd chroni złodzieja który wyłudził środki finansowe?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Stasio(2001-07-08)
 • Gwałcone i molestowane są seksualnie nasze dzieci. Sędziowie uważają, że zboczeniec nie jest groźny dla środowiska. Za tydzień... sędziowie zmieniają zdanie i osadzają oskarżonego w areszcie. Skandal to czy farsa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rysio(2001-07-08)
 • Strzelanina na Gwiezdnej ze skutkiem śmiertelnym. Na jakiej podstawie mogę się czuć bezpiecznie chodząc po elbląskich ulicach, skoro wiem, że elbląscy przestępcy zorganizowani spacerują obok mnie, ponieważ nie zastosowano wobec nich środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zbysio(2001-07-08)
 • Trzech młodocianych łobuzów oskarżyło mnie (nauczycielkę) o molestowanie seksualne. „Wskaż człowieka, a Sąd paragraf znajdzie”?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anna(2001-07-08)
 • Sąd orzekł wyrok wobec mnie (3 lata więzienia). Więzienie nie chce mnie przyjąć, w celu odbycia kary, ponieważ nie ma miejsc, już piętrowo ma łóżka dostawione a jest za nisko aby trzecie wstawić w pionie. 25 tysięcy Polaków czeka na miejsce w „sanatorium”! Dlaczego nie można mi zaliczyć oczekiwania na miejsce w więzieniu w poczet odbytej kary? Zostanę wezwany do odbycia kary za 10 lat jak będę maił ustabilizowaną sytuację rodzinną i pracę? A może dopiero jak będę kandydował z „niesłusznej” listy w wyborach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  skazany(2001-07-08)
 • Ponad 4 tysiące „alimentowników” jest osadzonych w zakładach karnych. Dlaczego są osadzani i jakie stanowią zagrożenie dla społeczeństwa? Czy ich plemniki są groźne dla kobiet w wieku rozrodczym i samoistnie zapładniają? Utrzymanie 1 osadzonego kosztuje 1.650 PLN, zasądzone alimenty ok. 300 PLN. Czy sędziowie nie wiedzą co to rachunek ekonomiczny? Bandyci nie są w więzieniach bo im „alimentownicy” miejsca zajmują!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  morderca(2001-07-08)
 • W Polsce była wykonywana, do lat 70-tych, kara śmierci. Żadna ustawa (kodeks) nie regulowała i nie reguluje odbieranie życia skazanemu przez kata. Czy kat jest mordercą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  student prawa(2001-07-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA