Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zajrzyj do chaty Wikingów

Elbląg, Zajrzyj do chaty Wikingów
W chacie można sobie wyobraziź, jak toczyło się życie ludzi mieszkających na naszych terenach zanim Mieszko pomyślał o władzy (fot. nadesłane)

Od 1 maja znów można będzie zapuścić się w półmroki wnętrza chaty Wikingów sprzed tysiąca lat.

Rekonstrukcja domu halowego z Truso, mieszcząca się na terenie Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu, zostanie udostępniona zwiedzającym już po raz drugi.
     - Budynek zrekonstruowany na podstawie badań archeologicznych w Janowie Pomorskim i analogicznych obiektów z krajów skandynawskich odkrywa przed nami wizje życia z czasów przed powstaniem państwa polskiego – wyjaśnia Piotr Adamczyk z Działu Edukacji i Promocji elbląskiego Muzeum. - Dzięki niemu możemy wyobrazić sobie, jak toczyło się życie ludzi mieszkających na naszych terenach zanim Mieszko w ogóle pomyślał o władzy. Zamiar zwiedzania chaty prosimy zgłaszać w kasie znajdującej się w budynku Gimnazjum.
     Wraz z otwarciem chaty do repertuaru zajęć muzealnych wraca także bardzo lubiana lekcja „Rzemieślnicy z Truso”, w czasie której dzieci na własnej skórze mogą doświadczyć czy tak łatwo utkać materiał na ubranie, ulepić kubek czy zemleć mąkę na podpłomyki.
     Rekonstrukcję domu halowego z Truso zwiedzać można bezpłatnie w godzinach pracy Muzeum, natomiast zgłoszenia klas na lekcje „Rzemieślnicy z Truso, oraz inne zajęcia prowadzone przez Dział Edukacji i Promocji przyjmowane telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: a.grzelak@muzeum.elblag.pl
     lub piotr.adamczyk@muzeum.elblag.pl.
     - Od tego roku istnieje również możliwość zamówienia pokazu pracy bursztynnika w chacie z minimum 2-tygodniowym wyprzedzeniem dla grup turystów (maks. 25 osób) – dodaje Piotr Adamczyk. - Koszt tego pokazu to, oprócz biletów wstępu do Muzeum i ewentualnego kosztu wynajęcia przewodnika, 60 zł.
     

 


     Wraz z początkiem maja zmieniają się również godziny otwarcia Muzeum. Od 1 maja zwiedzający będą mogli oglądać zgromadzone w placówce skarby między godziną 9 a 17 (wtorek-sobota). Natomiast w niedzielę po raz pierwszy Muzeum wydłuża godziny otwarcia – czynne będzie w godzinach od 9 do 19. Powyższe godziny obowiązywać będą między 1 maja a 30 września.
     Jednocześnie informujemy, że 3 maja Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Obrazy na alupanelu
Fototapety z Elblągiem
Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki