UWAGA!

Zajrzyj do chaty Wikingów

 Elbląg, W chacie można sobie wyobraziź, jak toczyło się życie ludzi mieszkających na naszych terenach zanim Mieszko pomyślał o władzy
W chacie można sobie wyobraziź, jak toczyło się życie ludzi mieszkających na naszych terenach zanim Mieszko pomyślał o władzy (fot. nadesłane)

Od 1 maja znów można będzie zapuścić się w półmroki wnętrza chaty Wikingów sprzed tysiąca lat.

Rekonstrukcja domu halowego z Truso, mieszcząca się na terenie Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu, zostanie udostępniona zwiedzającym już po raz drugi.
     - Budynek zrekonstruowany na podstawie badań archeologicznych w Janowie Pomorskim i analogicznych obiektów z krajów skandynawskich odkrywa przed nami wizje życia z czasów przed powstaniem państwa polskiego – wyjaśnia Piotr Adamczyk z Działu Edukacji i Promocji elbląskiego Muzeum. - Dzięki niemu możemy wyobrazić sobie, jak toczyło się życie ludzi mieszkających na naszych terenach zanim Mieszko w ogóle pomyślał o władzy. Zamiar zwiedzania chaty prosimy zgłaszać w kasie znajdującej się w budynku Gimnazjum.
     Wraz z otwarciem chaty do repertuaru zajęć muzealnych wraca także bardzo lubiana lekcja „Rzemieślnicy z Truso”, w czasie której dzieci na własnej skórze mogą doświadczyć czy tak łatwo utkać materiał na ubranie, ulepić kubek czy zemleć mąkę na podpłomyki.
     Rekonstrukcję domu halowego z Truso zwiedzać można bezpłatnie w godzinach pracy Muzeum, natomiast zgłoszenia klas na lekcje „Rzemieślnicy z Truso, oraz inne zajęcia prowadzone przez Dział Edukacji i Promocji przyjmowane telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: a.grzelak@muzeum.elblag.pl
     lub piotr.adamczyk@muzeum.elblag.pl.
     - Od tego roku istnieje również możliwość zamówienia pokazu pracy bursztynnika w chacie z minimum 2-tygodniowym wyprzedzeniem dla grup turystów (maks. 25 osób) – dodaje Piotr Adamczyk. - Koszt tego pokazu to, oprócz biletów wstępu do Muzeum i ewentualnego kosztu wynajęcia przewodnika, 60 zł.
     

 


     Wraz z początkiem maja zmieniają się również godziny otwarcia Muzeum. Od 1 maja zwiedzający będą mogli oglądać zgromadzone w placówce skarby między godziną 9 a 17 (wtorek-sobota). Natomiast w niedzielę po raz pierwszy Muzeum wydłuża godziny otwarcia – czynne będzie w godzinach od 9 do 19. Powyższe godziny obowiązywać będą między 1 maja a 30 września.
     Jednocześnie informujemy, że 3 maja Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.

oprac. A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama