Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zamiast skromnej sali nowoczesna hala

 
Elbląg, Zamiast skromnej sali nowoczesna hala fot. Anna Dembińska
Rek

Zespół Szkół Ogólnokształcących przy ul. Królewieckiej doczekał się całkiem nowego obiektu sportowego. Przed wakacjami, w ubiegłym roku, udało się skończyć przebudowę boiska, później przyszedł czas na zadaszoną halę. I to właśnie ona została dziś uroczyście otwarta. Zobacz więcej zdjęć.

Najpierw powstało boisko - nawierzchnia z poliuretanu zastąpiła asfalt, wydzielono części do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa. Inwestycja pochłonęła blisko 400 tys. zł. Oddano je do użytku tuż przed rozpoczęciem obecnego roku szkolnego. Później przyszedł czas na zadaszenie - na jego wykonanie miasto ogłosiło przetarg. Ostatecznie udało się wyłonić wykonawcę, który podjął się budowy lekkiej hali łukowej z przekryciem namiotowym, wykonania instalacji elektrycznej hali, demontażu koszów na śmieci oraz ogrodzenia (piłkochwytów) wokół boiska, rozbiórkę istniejących schodów, rozbiórkę i ponowne odtworzenie części istniejącego muru oporowego, budowę schodów ewakuacyjnych z hali sportowej. Na budynku będzie musiała się również pojawić tablica zgodna z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Turystyki, które dofinansowało przedsięwzięcie. Łączny koszt prac związanych z boiskiem oraz halą wyniósł ok. 1,4 mln zł (z czego na budowę hali przeznaczono ok. miliona zł), a dofinansowanie z ministerstwa to 545 tys. zł. Stanowi to ok. 38 proc. wszystkich kosztów związanych z inwestycją.
     - Przed mieliśmy skromną salę gimnastyczną, niepełnowymiarową i musieliśmy korzystać z innych obiektów. Teraz mamy boisko wielofunkcyjne, zadaszone i ciepłe, zaplecze sanitarno- szatniowe - mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, w skłąd którego wchodzo II Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr  3. - Budowa została podzielona na dwa etapy, bo nie wiedzieliśmy, czy będzie dalsza możliwość finansowania. Chcieliśmy, żeby przy budowie boiska od razu powstało przygotowanie pod zadaszenie, okazało się, że przyszło ono dość szybko.
     Dziś (20 marca) halę uroczyście otwarto, były występy uczniów i nie tylko, a także wystąpienia zaproszonych gości - władz miejskich i samorządowych.
     - Dziś jesteśmy w obiekcie, którego budowa rozpoczęła się jeszcze za kadencji poprzedniego prezydenta i Rady Miejskiej. Chcę podkreślić, że to jego zasługa – mówił prezydent Wróblewski.
     Z hali cieszy się również Agnieszka Jurewicz, która stwierdziła, że "do tej pory udawało nam się osiągać sukcesy sportowe bez tej bazy dydaktyczne, więc teraz będzie jeszcze lepiej".
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen