Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zamki mniej znane

„Szlakiem zamków gotyckich" to propozycja wycieczki dla dzieci i młodzieży przygotowana przez Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej. Podczas historycznej podróży uczniowie zobaczą m.in. ruiny zamków w Szymbarku i Przezmarku oraz zwiedzą pałac w Bałoszycach.

PTTK organizuje wycieczkę edukacyjną „Szlakiem zamków gotyckich” przez cały rok. Jest ona częścią Elbląskiego Programu Edukacyjnego „Uczyć się, aby być”. Jak zapewniają organizatorzy, trasa jest bardzo nietypowa i mało znana. Uczniowie zapoznają się z miejscami zapomnianymi, położonymi poza głównymi trasami wycieczek turystycznych - miejscami, w których „diabeł mówi dobranoc”. Warto obejrzeć zamki pozostające często w ruinie, ale pięknie usytuowane, z bogatą historią. Przecież w państwie krzyżackim nie istniały tylko warownie w Malborku czy Sztumie. Obok nich wzniesiono zamki w Dzierzgoniu, Przezmarku, Szymbarku (drugi co do wielkości zamek krzyżacki) i Kwidzynie. Na ziemiach tych znajdują się także liczne pałace, wśród których Kamieniec na stałe związał się z historią Polski i Europy. To właśnie tam odbywają się słynne już w kraju i za granicą rekonstrukcje bitew napoleońskich.
     Oferta wycieczkowa ważna jest przez cały rok, jednak z uwagi na kapryśną aurę proponowana jest raczej poza sezonem zimowym. Ze względów organizacyjnych zainteresowani opiekunowie grup powinni zgłosić chęć udziału w wycieczce minimum na dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem. Cena imprezy dla grupy 40-osobowej (autokar) wynosi 24 zł od osoby + VAT, zaś dla grupy 18-osobowej (bus) wynosi 48 zł od osoby + VAT.
     Informacje na temat wycieczki „Szlakiem zamków gotyckich” można uzyskać w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego, Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu, 82-300 Elbląg ul. Krótka 5 (pokój 122), tel. 0-55 641 12 96 wew. 21, e-mail: bort@elblag.pttk.pl.
     
     Program wycieczki „Szlakiem zamków gotyckich”
     - Elbląg - wyjazd o godz. 6
     - Dzierzgoń - zwiedzanie wzgórza zamkowego i odkrywek archeologicznych na wzgórzu,
     - Przezmark - zwiedzanie pozostałości zamku,
     - Kamieniec - zwiedzanie ruin pałacu,
     - Szymbark - zwiedzanie ruin gotyckiego zamku,
     - Bałoszyce - zwiedzanie pałacu i zabytkowego parku,
     - Prabuty - zwiedzanie miasta, archikatedry, kościoła polskiego,
     - Kwidzyn - zwiedzanie zespołu zamkowo-katedralnego,
     - Las Miłosna - ognisko z pieczeniem kiełbasek,
     - Elbląg - powrót około godz. 19.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety z końmi
Fototapety czarno białe Black&White
Obraz na płótnie