Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zapraszamy na IV Ptasi Piknik

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Elbląg we współpracy ze Stowarzyszeniem Obserwatorów Ptaków Wędrownych Drapolicz  zapraszają na Ptasi Piknik organizowany w ramach Europejskich Dni Ptaków w pierwszy weekend października.

Jest to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody jakim jest jesienna migracja ptaków.
     PROGRAM
     Sobota/Niedziela 9.00-16.00
     Spotykamy się na Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej - Leśniczówka (ok. 5 km. za Krynicą Morską, przy głównej drodze w stroną miejscowości Piaski) po lewej stronie drogi zobaczymy zabudowania a zaraz za nimi oznakowany zjazd i miejsca parkingowe. Na miejscu, w punkcie informacyjnym proponujemy zarejestrować się i pobrać kartę uczestnika. Po rejestracji zapraszamy na:
     - punkt morski - obserwacja na migrujących ptaków morskich - zwykle intensywniejszy przelot notujemy do godziny 12 więc warto od tego punktu zacząć – tam członkowie Stowarzyszenia Ochrony Sów opowiedzą zapewne też o „sowach morskich”,
     - punkt na szczycie wydmy (górze „Pirata”) - gdzie będziemy obserwacja i liczenie ptaków (wróblowate i szponiaste) migrujących nad lasem i Zalewem Wiślanym ze Stowarzyszeniem Drapolicz,
     - punkt naukowo-badawczy- wspólne obrączkowanie ptaków,
     - punkt edukacji przyrodniczo-leśnej – quizy i konkursy na temat lasu, przyrody i gospodarki leśnej w Lasach Państwowych organizowanych przez Nadleśnictwo Elbląg,
     - punkt edukacji fotograficznej - nauka podstaw fotografii przyrodniczej razem z Parkiem Krajobrazowym Mierzei Wiślanej,
     - punkt Trójmiejskiej Grupy OTOP - konkursy, materiały pomocne w rozpoznawaniu ptaków, warsztaty terenowe z rozpoznawania ptaków,
     - punkt WWF - ciekawostki z życia fok i morświnów oraz innych zwierząt Morza Bałtyckiego.

 

Na polanie piknikowej znajdziemy również stanowisko Fundacji Akcji Bałtyckiej, Ptaków Polski, Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Grupy Kuling, z dużą ilością ciekawych materiałów i informacji.
     Wszystko w doborowym towarzystwie i pod okiem doświadczonych ornitologów oraz miejscowych leśników. Migrujące ptaki będą skrupulatnie liczone i zapisywane. W punkcie centralnym będzie płonęło ognisko, gdzie organizatorzy zapewniają: poczęstunek, loterię fantową, opowieści o ptakach, lesie i przyrodzie oraz dziesiątki tysięcy ptaków nad głową.
     W powrotnej drodze zapraszamy również na punkt Akcji Bałtyckiej – (1 km przed Krynicą Morską jadąc od strony Stegny), gdzie będziemy mogli uczestniczyć w akcji obrączkowania drobnych ptaków wróblowatych.
     Osoby o naturze sowiej zapraszamy wieczorową i nocną porą na Akcję Sowy Mierzei – na Pyszczka (Przebrno, ul. Wiejska 18) gdzie Stowarzyszenie Ochrony Sów kolejny sezon bada migrację niezwykle tajemniczej grupy ptaków.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Serwis i oryginalne części Seat
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej