Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zarząd z absolutorium i strategią rozwoju regionu

Radni sejmiku na wtorkowej sesji większością głosów udzielili absolutorium zarządowi województwa z wykonania budżetu za rok 2012. Uchwalili także strategię rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego do roku 2025, czyli najważniejszy dokument, w oparciu o który w przyszłości będzie się rozwijał region.

W dniu uchwalenia budżetu województwa na 2012 rok przez sejmik dochody wynosiły 932 mln 714 tys. zł, natomiast wydatki przyjęte zostały na poziomie 1 mld 17 mln 253 tys. zł.
     W trakcie roku budżetowego zmniejszono:
     - plan dochodów o 267 mln 712 tys. zł - do kwoty 665 mln 2 tys. zł,
     - plan wydatków o 263 mln 894 tys. zł - do kwoty 753 mln 359 tys. zł.
     - W mojej ocenie, ale także w ocenie ekspertów Regionalnej Izby Obrachunkowej czy biegłego rewidenta budżet został zrealizowany dobrze – mówi marszałek Jacek Protas. – Chociaż zawsze chciałoby się inwestować szybciej, więcej, szczególnie w drogi. Jednak na pewne opóźnienia, jak choćby remont Teatru im. Stefana Jaracza, nie mieliśmy wpływu, ponieważ został on wstrzymany na kilkanaście miesięcy przez konserwatora zabytków.
     Na słabsze wykonanie dotacji złożyło się szereg przyczyn, a w szczególności było to przesunięcie harmonogramów realizacji projektów, wydłużenie koniecznej weryfikacji wniosków o płatność, spowodowane brakami formalnymi i merytorycznymi, przedłużanie się procedur przetargowych oraz kwestie proceduralne, związane z wyjaśnianiem pomocy publicznej.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok