Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych

Zawody ratownicze ZHP

Elbląg, Zawody ratownicze ZHP (fot. Damian Matwiejczyk)

W dniach 8-10 września odbędą się w Elblągu VIII Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie. Coroczna impreza jest przede wszystkim okazją do konfrontacji umiejętności niezawodowych grup ratowniczych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W tegorocznych zawodach weźmie udział około 150 osób, będzie to jedno z większych tego typu wydarzeń w Polsce. Udział w zawodach jest podsumowaniem całorocznej pracy członków ochotniczych młodzieżowych grup ratowniczych. Młodzi ludzie, decydując się na udział w zajęciach i szkoleniach w ramach grup ratowniczych, poświęcają swój prywatny czas, aby nabywać umiejętności, których posiadanie może w przyszłości zadecydować o czyimś życiu. Podczas imprezy mają okazję zaprezentować to, czego się nauczyli, w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistości.
     Celem zawodów jest m.in. rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zachowań opartych na humanitarnych normach moralnych, w tym nawyków udzielania pierwszej pomocy. Ponadto jako cel imprezy organizatorzy zakładają popularyzację profilaktyki przeciwpożarowej i ochrony środowiska w miejscu zamieszkania, nauki i pracy oraz kształtowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych świadomości w zakresie ich roli w budowaniu powszechnego bezpieczeństwa, praw i zobowiązań wobec poszkodowanych i zagrożonych ludzi.
     - Cele zawodów chcemy osiągnąć poprzez integrację środowisk harcerskich zajmujących się specjalnością ratowniczą, sprawdzenie poziomu wyszkolenia i umiejętności - informuje Karolina Ciechorska z elbląskiego hufca ZHP. - Pragniemy zainicjować działania w ramach programu „Serce na start” wśród harcerzy oraz przeprowadzić promocję krwiodawstwa poprzez program „Krewniacy”.
     Zajęcia integracyjne rozpoczną zawody w piątek 8 września. W sobotę najważniejszym punktem programu będzie Wielka Gra Ratownicza, po południu odbędzie się festyn rekreacyjny w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. W czasie festyny organizowane będą konkursy, quizy, pokazy ratownicze i zajęcia szkoleniowe. Niedziela 10 września będzie dniem podsumowań i zakończenia zawodów.
     Organizatorem przedsięwzięcia jest Harcerska Grupa Ratownicza „Vamos” z Elbląga wraz z Harcerską Szkołą Ratownictwa ZHP. Harcerzy wspiera Policja, Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy