Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zawody służby więziennej w Elblągu

 
Elbląg, Zawody służby więziennej w Elblągu
fot. Anna Downar

Areszt Śledczy w Elblągu po raz dwunasty zorganizował Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej w Samoobronie i Technikach Interwencyjnych. Zawody odbyły się 4 listopada w Centrum Sportowo - Biznesowym w Elblągu. W Mistrzostwach startowali zawodnicy z dziewięciu jednostek penitencjarnych. 

Obserwatorami sportowych starć byli dyrektorzy i kierownicy działu ochrony zakładów karnych i aresztów śledczych podległych OISW w Gdańsku oraz mjr Ryszard Musolf, który reprezentował Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku.
     W tym roku zawody rozgrywane były w nowej formule. Regulamin został dostosowany do zasad, które obowiązują na Mistrzostwach Polski Służby Więziennej w Samoobronie i Technikach Interwencyjnych. Odbyło się między innymi losowanie zawodników z różnych jednostek w konkurencji samoobrony. Dodatkowo rozgrywana była konkurencja interwencji kryzysowej, w której zespoły jednostek penitencjarnych przeprowadziły wspólną interwencję w sytuacji zagrożenia.
     Rywalizujące drużyny z poszczególnych jednostek penitencjarnych mają już za sobą kilka lat doskonalenia i doświadczeń w stosowaniu tego typu technik, stąd też wszystkie zespoły wykazały się świetnym przygotowaniem i wysokim profesjonalizmem w powyższych konkurencjach jak również w zawodach strzelania z broni palnej, przy użyciu repliki pistoletu P-99 Walther.
     Sportowe starcia oceniało czterech sędziów punktowych i sędzia główny, którzy brali pod uwagę poprawność wykonania określonej techniki samoobrony, dynamikę jej wykonania oraz skuteczność. Punkty przydzielano również za to, czy wybór określonej techniki był adekwatny do pojawiającego się zagrożenia oraz bezpieczeństwo jej zastosowania w sytuacjach ataku i obrony z wykorzystaniem kajdanek, pałek służbowych, noży i atrap broni palnej.
     - Są to umiejętności, które w pracy funkcjonariusza, stykającego się na co dzień z sytuacjami zagrożenia zdrowia i życia są nieocenione. W zakładach karnych i aresztach śledczych przebywają także więźniowie bardzo agresywni. Dlatego każdy funkcjonariusz musi umieć natychmiast i skutecznie zareagować – mówił dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu, mjr Robert Witkowski.
     Zwycięską drużyną w XII Okręgowych Mistrzostwach Służby Więziennej w Samoobronie i Technikach Interwencyjnych została drużyna z Aresztu Śledczego w Elblągu. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno drużyny z Zakładu Karnego w Kwidzynie oraz Aresztu Śledczego w Gdańsku.
     W kategorii indywidualnej najlepszy był st.sierż.sztab. Radosław Kondra z ZK Kwidzyn. Drugie miejsce zajął kpr. Krzysztof Daniszewski z ZK w Sztum. Trzecie miejsce należało do st. sierż. szt. Andrzeja Grzegorek z AŚ w Elblągu.
     Zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Składając gratulacje uczestnikom Dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu powiedział: - Jesteście najlepsi z najlepszych. Jesteście elitą. Dzisiejsze zawody to była nie tylko rywalizacja sportowa, ale także sprawdzian poziomu wyszkolenia specjalistycznego personelu penitencjarnego, który zdaliście na medal.
Anna Downar, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szafka RTV pod telewizor Remo Czarna 170 cm
AMK Zabudowa baru
Fronty lakierowane mdf połysk różne kolory RAL
AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3