Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zbliżają się ferie

 
Elbląg, Zbliżają się ferie
Policjanci będą przed feriami rozmawiać z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, fot. Anna Dembińska

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie. Dla wielu młodych ludzi i dorosłych najbliższe tygodnie będą czasem odpoczynku i zabawy. Nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wyjadą na zimowy wypoczynek i tych, którzy pozostaną w miejscu zamieszkania, czuwać będą policjanci.

Funkcjonariusze przed rozpoczęciem ferii przeprowadzą w szkołach spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa podczas ferii, zagrożeń i sposobów ich unikania. Dodatkowo policjanci spotkają się tam również z rodzicami, z którymi poruszą ważne dla nich tematy związane z zimowym wypoczynkiem ich pociech.
     W trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na zimowiska policjanci ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole autokarów. Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny autokarów.
     Drodzy rodzice! Jeśli macie uzasadnione podejrzenie, co do stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu, którym mają podróżować Wasze dzieci natychmiast powiadomcie o tym Policję.
     Przypominamy, że zawsze możecie Państwo wcześniej uzgodnić termin kontroli autokaru, który będzie przewoził Wasze dzieci, informując o nim policjantów z wydziału ruchu drogowego miejscowej komendy.
     Pamiętajmy, żeby nie narażać dzieci na utratę wartościowych przedmiotów, lepiej, aby pozostawiły je w domu (telefony komórkowe, biżuterię, tablety, markowe ubrania i większe kwoty pieniędzy).
     Przed wyjazdem dobrze również zwrócić dziecku uwagę na to, aby:
     - przestrzegało regulaminu zimowiska,
     - nie rozmawiało z osobami przypadkowo poznanymi i nie przyjmowało poczęstunku oferowanego przez osoby nieznajome,
- nie oddalało się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekuna,
- zachowało szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez drogę i nie bawiło się w pobliżu ulicy czy torowiska.
     Nie wszyscy jednak wyjadą na zorganizowany wypoczynek. Dla dzieci i młodzieży, która ferie spędzać będzie w miejscu zamieszkania samorządy i organizacje społeczne przygotowały wiele atrakcji. Policjanci obejmą nadzorem miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Zwracać będą szczególną uwagę na sposób sprawowania opieki, w tym na stan trzeźwości wychowawców i opiekunów. Dodatkowo funkcjonariusze będą brali udział w spotkaniach i pogadankach organizowanych na terenie szkół oraz klubów osiedlowych.
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Serwis i oryginalne części Seat
Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski