Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zespół prewencji kryminalnej powiększony

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu działa zespół policjantów zajmujących się prewencją kryminalną - czyli szeroko rozumianą edukacją dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Likwidacja elbląskiej izby dziecka spowodowała powiększenie tego zespołu o kolejne trzy osoby.

Edukacja ta polega na spotkaniach, prelekcjach, konkursach, których głównym celem jest propagowanie: programu Bezpieczny Elbląg, bezpiecznych form zabawy w domu w szkole oraz na wakacjach, ale także edukacja młodzieży pod kątem ich odpowiedzialności prawnej.
     Do tej pory zespół tworzyli: Jarosław Graman, Alina Zając i Artur Kłapouchy. Teraz do tego zespołu dołączyli: Marek Cieślak, Marcin Jankowski oraz Dariusz Komosiński.
     Od 1 października 2013 r. poszerzona grupa ma także nową nazwę: Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii.
     - Chcemy, aby część realizowanych do tej pory przez policjantów z Izby Dziecka zagadnień była dalej kontynuowana w nowym zespole - mówi podinsp. Piotr Cioła, naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. - Będziemy bazować na wieloletnim doświadczeniu tych policjantów oraz na wypracowanej przez nich współpracy z instytucjami. Taka ilość osób zapewni większe możliwości włączania się policjantów w programy: Bezpieczny Elbląg oraz Bezpieczny Powiat.
     Policjanci edukują nie tylko przedszkolaków czy uczniów. Spotkania organizowane w Teatrze im. Aleksandra Sewruka to kolejny sposób na dotarcie do młodzieży np. z gimnazjów. Po spektaklach organizowane są krótkie dyskusje prowadzone przez policjantów nt. uzależnienia od narkotyków, alkoholu itp. na kanwie tematu wcześniej obejrzanego spektaklu. Funkcjonariusze prewencji kryminalnej odwiedzają także uczestników wykładów organizowanych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To z kolei realizacja funkcjonującego od długiego już czasu programu Bezpieczny Senior.
     Zespół to również działalność policjantów w strukturach powołanego przez Prezydenta Elbląga zespołu interdyscyplinarnego mającego przeciwdziałać przemocy w rodzinie. Wiceprzewodniczącym tego zespołu jest asp.szt. Jarosław Graman. Nadzoruje on m.in. funkcjonującą procedurę tzw. Niebieskiej Karty - czyli weryfikacji sygnałów jakie docierają a dotyczą domowej agresji.
     Prewencja kryminalna kontakt: 55 230 15 30, 230 15 16, 230 15 65.
     
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • dziękuję, mam pierwsze pytanie, a chcę być wyedukowana. Jak bronić się przed biernością i bezsilnością policji?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    obywatelkamiasta(2013-10-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych