Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Elblągu

Dzisiaj kolejna część autoprezentacji elbląskich szkół. Tym razem Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Elblągu.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 jest jedną z najstarszych szkół technicznych w Elblągu, istnieje od 6 września 1946 roku. Absolwenci naszej szkoły dobrze dają sobie radę w trudnych warunkach gospodarki rynkowej. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo szkoły z bursą, każdy uczeń spoza Elbląga znajdzie w niej miejsce, opiekę wychowawczą i wspaniałą kuchnię. W szkole prowadzone są zajęcia sportowe w następujących dyscyplinach: piłka koszykowa, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy, unihokej.
     Szkoła ma dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe, trzy pracownie komputerowe z dostępem do Internetu (Neostrada), bogatą bibliotekę wyposażoną w komputer z dostępem do Internetu, salę sportową z zapleczem (siłownia, sauna). Na terenie szkoły funkcjonuje również sklepik.
     
     Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształci w zawodach:
     3- letni cykl kształcenia - mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, elektromechanik, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, operator obrabiarek skrawających, ślusarz;
     2- letni cykl kształcenia - lakiernik samochodowy.
     W wyniku ukończenia szkoły otrzymasz wykształcenie zasadnicze w danym zawodzie. Po ukończeniu szkoły możesz iść do pracy lub pozostać w szkole i pogłębić swoją wiedzę w Technikum Uzupełniającym, a tym samym otrzymasz wykształcenie średnie oraz maturę.
     Liczebność klas - 32 osoby
     Języki obce: j. niemiecki, j. angielski, j. rosyjski.
     Zajęcia językowe, ćwiczenia laboratoryjne, zajęcia komputerowe realizowane są w mniejszych grupach.
     Liceum profilowane kształci w kierunkach: zarządzanie informacją, elektroniczny, mechaniczne techniki wytwarzania, rzemiosło artystyczne i użytkowe metalu.
     
     Warunki przyjęcia
     Liceum Profilowane: Podstawą zakwalifikowania kandydata do nauki w szkole jest świadectwo ukończenia szkoły gimnazjalnej oraz świadectwo zdrowia o braku przeciwwskazań do kształcenia w wybranym profilu.
     Zasadnicza Szkoła Zawodowa: Podstawą zakwalifikowania kandydata do nauki w szkole zasadniczej jest świadectwo ukończenia szkoły gimnazjalnej oraz świadectwo zdrowia o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu.
     Do dokumentów konieczne jest dołączenie zaświadczenia, potwierdzenia przyjęcia pracownika młodocianego na naukę zawodową w zakładzie pracy.
     
     Warunki klasyfikacji
     O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej decydują:
     1. suma punktów uzyskanych z egzaminu gimnazjalnego. Łącznie do 100 pkt.
     2. suma punktów pochodzących z przeliczenia ocen uzyskanych na świadectwie ukończenia gimnazjum z następujących zajęć: języka polskiego, historii, matematyki, fizyki, czyli 80 pkt.
     Przeliczenie odbywa się według następujących wartości:
     1. celujący - 20 pkt
     2. bardzo dobry - 17 pkt
     3. dobry - 14 pkt
     4. dostateczny - 9 pkt
     5. dopuszczający - 4 pkt
     Do 20 pkt za inne osiągnięcia: 7 pkt za świadectwo z czerwonym paskiem, do 7 pkt za udział w konkursach organizowanych przez kuratora oświaty, co najmniej na szczeblu wojewódzkim, do 6 pkt za osiągnięcia sportowe lub artystyczne, co najmniej na szczeblu powiatowym.
     Termin składania dokumentów: od 8 kwietnia do 21 maja 2004 r.
     Ustala się następujące terminy rekrutacji:
     25 - 28 czerwca 2004 r. - Termin dostarczenia oryginałów lub kopii (potwierdzonych przez dyrektora gimnazjum) świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń z wynikami egzaminu gimnazjalnego.
     30 czerwca do godz. 11.00 - Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do danej szkoły ponadgimnazjalnej.
     1 – 3 lipca 2004 r. do godz. 16.00 - Ostateczny termin potwierdzenia przez kandydatów woli uczestniczenia do wybranej szkoły i dostarczenie oryginałów świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń szczegółowych o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
     5 - 6 lipca 2004 r. - Przeprowadzenie ewentualnej rekrutacji uzupełniającej.
     7 lipca 2004 r. do godz. 11.00 - Ogłoszenie list uczniów przyjętych do poszczególnych oddziałów i podanie informacji o wolnych miejscach.
     
     Dane teleinformatyczne: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1, 82-300 Elbląg, ul. Zamkowa 16a, tel. (55) 232-67-26, szkola.interklasa.pl/zsz1_elblag
     
     * Funkcja zamieszczania komentarzy do tego tekstu została zablokowana.
     
     

***

     
     Zobacz także: "Nasza szkoła"

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
Fretka
Artemia
ichtovit