Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zlot Honorowych Obywateli Fromborka

Elbląg, Zlot Honorowych Obywateli Fromborka Tak wygląda po blisko trzydziestu latach plac, na którym nadawano tytuły Honorowego Obywatela Fromborka

W dniach od 16 do 19 sierpnia odbędzie się Harcerski Zlot Honorowych Obywateli Fromborka. W odbudowie Fromborka w latach siedemdziesiątych, w ramach Operacji 1001 brała udział liczna grupa elbląskich harcerzy, głównie uczniów I LO. Wielu z nich zostało uhonorowanych tym zaszczytnym tytułem. Osoby zainteresowane uczestnictwem w Zlocie mogą jeszcze zgłosić swój udział pod numerem telefonu 2432034. Szersza informacja dostępna jest pod adresem http://frombork.iq.pl/hof. Poniżej zamieszczamy list informacyjny organizatorów Zlotu.

Operacja 1001 - Frombork - Czy ją jeszcze pamiętasz!?
     
     Operacja 1001 - Frombork, wieloletnia akcja ZHP (1966-1973) miała na celu pomóc w odbudowie zniszczonego w czasie wojny Fromborka oraz przygotować go do obchodów 500-lecia urodzin Mikołaja Kopernika. Tu bowiem dokonał on swego genialnego odkrycia i napisał dzieło "O obrotach sfer niebieskich", tu zmarł i został pochowany.
     
     Przez 7 lat, w okresie wakacji, harcerze ze szkół budowlanych, w ramach praktyk, pracowali przy odbudowie miasta. Obok nich zespoły harcerskie ze szkół innych resortów, prowadziły usługi gastronomiczne, hotelarskie, medyczne, łączności, ślusarskie, stolarskie, radiowo-telewizyjne. Z koncertami występowały harcerskie zespoły artystyczne. Wiosną dbali o zieleń harcerze ze szkół leśnych. Wszystkie te działania służyły miastu i jego mieszkańcom oraz turystom. Przez te 7 lat pracowało we Fromborku około 30 tysięcy harcerzy i harcerek. 2391 instruktorów i harcerzy za swoją nienaganną pracę, trwającą co najmniej trzy turnusy, otrzymało najwyższe wyróżnienie - tytuł Honorowego Obywatela Fromborka (HOF).
     
      Od tamtych dni mijają już trzy dziesięciolecia. Najmłodsi uczestnicy operacji mają dorosłe dzieci, ci najstarsi nawet wnuków albo prawnuków. Czas więc najwyższy spotkać się, powspominać dni młodości. I takie spotkanie, latem 2001 roku, pragnie zorganizować Komenda Hufca w Braniewie. Niestety, po tylu latach większość adresów HOF straciła swoją aktualność zaś harcerki pozmieniały swoje nazwiska.
     
      Honorowi Obywatele Fromborka! Wzywam Was wszystkich - odezwijcie się! Podajcie swoje aktualne adresy. Napiszcie, czy chcecie latem 2001 roku przyjechać do miasta swojej młodzieńczej przygody i wziąć udział w zlocie HOF. Napiszcie też swoje wspomnienia z pobytu we Fromborku. Czekamy na wasze zgłoszenia. Organizatorzy zamierzają je opublikować. Książka może oczekiwać was na zlocie w 2001 roku. Swoje listy z aktualnym adresem i wspomnienia przesyłajcie na adres:
     
     Komenda Hufca ZHP Braniewo
     ul. Armii Krajowej 9
     14-500 Braniewo
     z dopiskiem "Zlot Honorowych Obywateli Fromborka"
     
     Do zobaczenia we Fromborku, gdzie będę czekał na Was, by uścisnąć Wasze dłonie i jeszcze raz podziękować za wszystko, co zrobiliście przed laty dla miasta Mikołaja Kopernika. Miasta naszej młodości!
     
     Czuwaj!
     
     hm. Henryk Leśniowski - HOF
     I z-ca Szefa Sztabu Operacji
     1001 - Frombork
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy to znaczy, że są jacyś niehonorowi obywatele Fromborka? A może zlecą się honorowi, a niehonorowi przywędrują?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2001-08-14)
 • Aleś Drzazga błysnąl dowcipem. Żeeeeenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  HOF(2001-08-14)
 • To jest realny świat , po co oni się męczyli teraz "czarni" dostaną za kilka lat całe miasto !!!!!!! Czy my , którzy pracowalismy jako harcerze dostaniemy coś !!!!!!!!! Nie nawet grosza!!! Co z uwłaszczeniem?! Narodzie!! POBUTKA !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Adam(2001-08-17)
 • To były piękne czasy i chyba. .. .inni ludzie. Bardzo mile wspominam wszystkie Akcje 1001 Frombork. Robiliśmy dużo dobrego i nieważne czy dla "czarnych", "białych", czy "czerwonych". Robiliśmy to dla naszej ojczyzny, dla Polski. Pozdrawiam wszystkich uczestników tej akcji. Czuwaj ! Piotr Adamkiewicz HOF
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PiotrAdamkiewicz(2011-04-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II