Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł doktor Włodzimierz Mazurek

Elbląg, Zmarł doktor Włodzimierz Mazurek fot. nadesłana

W poniedziałek, 18 kwietnia po ciężkiej chorobie, w wieku 79 lat, zmarł dr n. med. Włodzimierz Mazurek, wybitny elbląski ginekolog i położnik, lekarz szczerze oddany pacjentkom, nauczyciel i mentor kilku pokoleń lekarzy, których wspierał swoją wiedzą, mądrością i doświadczeniem zarówno w pracy, jak i w życiu.

W ciągu swojej długiej, bo ponad 50-letniej praktyki zawodowej, pomógł przyjść na świat kilkudziesięciu tysiącom mieszkańców Elbląga i regionu. A jeszcze kilka miesięcy temu przyjmował swoje pacjentki w poradni ginekologicznej w elbląskim Szpitalu Wojewódzkim.
     Włodzimierz Mazurek urodził się 1 października 1936 roku w Koninie. Po ukończeniu studiów medycznych pracował kolejno w szpitalach w Nowym Tomyślu i w Gdańsku, skąd trafił do Elbląga. Z naszym miastem związany jest od 1963 roku. Pracował początkowo w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego kolejno jako młodszy asystent, asystent, starszy asystent, zastępca dyrektora i dyrektor, a od 1977 do 1988 roku - jako ordynator ginekologii i położnictwa. W roku 1972 zdobył specjalizację II stopnia z połoznictwa i ginekologii, w roku 1987 - tytuł doktora nauk medycznych. Od roku 1988 roku w momencie uruchomienia nowego szpitala wojewódzkiego przy ul. Królewieckiej - aż do swego odejścia na emeryturę w roku 2003 - pełnił tu funkcję ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego. Niemal do ostatnich miesięcy swego życia przyjmował pacjentki w poradni konsultacyjnej ginekologiczno-położniczej. Cieszył się wśród nich wielkim szacunkiem i sympatią.
     
     Ostatnie pożegnanie doktora Włodzimierza Mazurka odbędzie się w piątek, 22 kwietnia o godz. 14 na nowym cmentarzu Dębica (kolumbarium). Wcześniej, o godz. 12:30 w kościele św. Floriana przy ul. Wyżynnej odprawiona zostanie msza św. w jego intencji.
Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski