UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł sędzia Andrzej Pietraszewski

 
Elbląg, Zmarł sędzia Andrzej Pietraszewski
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

10 kwietnia w wieku 80 lat zmarł Andrzej Pietraszewski, sędzia, były prezes Sądu Wojewódzkiego w Elblągu.

Sędzia Andrzej Pietraszewski urodził się w Świdnicy. W 1965 r. ukończył studnia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W okresie od września 1965 r. do października 1967 r. był zatrudniony jako aplikant w Sądzie Wojewódzkim w Olsztynie, następnie rozpoczął pracę orzeczniczą jako asesor sądowy w Sądzie Powiatowym w Pasłęku. Na stanowisko sędziego tego Sądu został powołany uchwałą z 1 czerwca 1969 r., pełniąc przy tym funkcje przewodniczącego Sekcji Cywilnej i wiceprezesa tegoż Sądu. Z dniem 31 grudnia 1971 r. decyzją Ministra Sprawiedliwości powołany został na stanowisko prezesa Sądu Powiatowego w Pasłęku. W sierpniu 1974 r. sędzia został delegowany do zastępczego pełnienia obowiązków sędziego Sądu Wojewódzkiego w Olsztynie, zaś w kwietniu 1975 r. został przez Radę Państwa powołany na stanowisko sędziego tego Sądu.
       Sędzia Andrzej Pietraszewski w czerwcu 1975 r. decyzją Ministra Sprawiedliwości został przeniesiony na stanowisko sędziego Sądu Wojewódzkiego w Elblągu z jednoczesnym powołaniem na stanowisko wiceprezesa tego Sądu. Obowiązki wiceprezesa pełnił do końca grudnia 1983 r. zaś od stycznia 1984 r. do końca pracy orzeczniczej był wizytatorem ds. penitencjarnych Sądu Wojewódzkiego w Elblągu. Prezesem Sądu Wojewódzkiego w Elblągu został 1 sierpnia 1988 r. i funkcję tę pełnił do 9 lutego 1990 r.
       Zarówno w okresie nauki jak i pracy zawodowej brał aktywny udział w pracy społecznej, działając w różnych organizacjach jako członek zarządu, przewodniczący. W związku z pozytywną oceną pracy zawodowej i społecznej został wielokrotnie uhonorowany, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi (1979 r.), Odznaką Honorową „Za zasługi dla Województwa Elbląskiego” (1980 r.), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1986 r.). Z dniem 28 stycznia 2003 r. sędzia przeszedł w stan spoczynku.
      
Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama