Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Zmiany cen na poczcie

Od Nowego Roku Poczta Polska wprowadza zmiany opłat za prowadzone usługi.

Podwyżka opłat dotyczy: listów zwykłych i druków o masie do 20 g i od 20 g do 50 g (wzrost o 10 gr.), kartek pocztowych (10 gr drożej), listów poleconych (również 10 groszy drożej). Za listy wartościowe opłata wzrasta w każdej kategorii wagowej o 20 groszy.
     W nowym cenniku zmniejszona została liczba przedziałów wagowych dla paczek pocztowych z dotychczasowych 20 do 6. Zmniejszenie liczby przedziałów spowodowało zróżnicowanie zmiany cen: obniżeniu ulegają ceny za cztery kategorie wagowe paczek, utrzymano cenę bez zmiany w kolejnych czterech kategoriach wagowych oraz zwiększono cenę w 12 kategoriach wagowych.
     - I tak np. za paczkę o wadze od 2 kg do 3 kg opłata wynosiła 7,00 zł, za paczkę o wadze od 3 kg do 4 kg - 8,00 zł, a za paczkę o wadze od 4 kg do 5 kg - 9,00 zł – wyjaśnia Beata Szymańska, kierownik sekcji marketingu i sprzedaży Rejonowego Urzędu Pocztowego w Elblągu. - W nowym cenniku dla trzech wymienionych kategorii wagowych obowiązuje jedna opłata w wysokości 8,00 zł.
     Opłaty za przekazy pocztowe wzrastają w niewielkim stopniu z 4,00 zł do 4,50 zł za przekaz kwoty do 50,00 zł oraz z 5,00 zł do 5,50 zł za przekaz kwoty od 50,00 zł do 100,00 zł.
     Zdecydowana większość opłat za świadczenia dodatkowe i inne usługi pozostaje nie zmieniona w stosunku do dotychczasowych. Obniżeniu uległy opłaty za: podaną wartość listu wartościowego i paczki pocztowej – z 1,00 zł za każde 20,00 zł, podanej wartości do 1,00 za każde 50,00 zł podanej wartości, opłata za traktowanie paczki pocztowej jako ekspresowej – ze stawki 100 proc. opłaty zasadniczej do 50 proc., opłata za traktowanie przekazu jako telegraficznego – z 15,00 zł do 11,00 zł, opłata za doręczenie przez posłańca przekazu pocztowego traktowanego jako telegraficzny - z 15,00 zł do 11,00 zł.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tak to jest z monopolistami. Ale tylko jeszcze kilka lat im zostało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ania(2003-01-01)
 • Monopol jest najlepszy - dla monopolisty, a my póki co, nie mamy wyboru. I to nie tylko jeśli chodzi o usługi pocztowe. Dopóki polityka będzie majstrować przy gospodarce, to długo jeszcze nie zobaczymy konkurencji w wielu branżach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2003-01-01)
 • Nie jest źle, niby kurierzy nie mogą brać przesyłek poniżej określonej wagi, ale to jest fikcja. Ostatnio dostałem kurierem płytkę wytrawioną o wadzę ok 100 gram w bąbelkowej kopercie. Więc Poczta ma tylko monopol na swoje budynki i na nic innego. Ja nie przepadam za chodzeniem na Pocztę, śmierdzi w nich stęchlizną. Toalety nie mają. Za to są długie kolejki. Niech Małysz skoczy na Pocztę, ja wolę kuriera ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Adrian(2003-01-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)