Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zmiany u harcerzy

Elbląg, Zmiany u harcerzy Adrian Greczycho, komendant elbląskiego hufca ZHP.

W ubiegły piątek obradował zjazd sprawozdawczo-wyborczy elbląskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Mikołaja Kopernika. Delegaci dokonali podsumowania pracy komendy podczas czteroletniej kadencji, wybrali nowe władze i przyjęli strategię hufca do roku 2011. Z nowym komendantem hufca pwd. Adrianem Greczycho rozmawia Andrzej Minkiewicz.

Andrzej Minkiewicz: Zjazd powierzył druhowi obowiązki komendanta elbląskiego hufca ZHP. Gratuluję wyboru, a równocześnie proszę o przybliżenie swoich dotychczasowych związków z harcerstwem i pracą na rzecz elbląskiego środowiska.
     Adrian Greczycho: Mam 21 lat, jestem kawalerem, studiuję na III roku Wydziału Ekonomicznego elbląskiej PWSZ. Urodziłem się w Stankowie, gdzie byłem w grupie zuchowej. Kiedy osiedliłem się w Elblągu, kontynuowałem harcerskie pasje w drużynach harcerskich w szkole podstawowej, gimnazjum, a ucząc się w Technikum Mechanicznym, założyłem 26. Elbląską Harcerską Drużynę Służby Ruchu Drogowego. W moim organizacyjnym dorobku jest też 55. Harcerska Drużyna Pożarnicza. Oprócz tego jestem działaczem pozarządowym. Pełnię obowiązki prezesa Stowarzyszenia Elbląg - Europa i jestem członkiem Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
     
     Komendę hufca tworzy zespół instruktorów. Kto w wyniku wyborów będzie wspierał druha w pracy?
     W skład nowej komendy weszli instruktorzy: hm Adam Krauze - zastępca ds. pracy z kadrą, phm Marek Borowski - zastępca ds. organizacyjnych, phm. Karolina Ciechorska - zastępca ds. programowych oraz hm Danuta Aszyk - skarbnik. Na czele Komisji Rewizyjnej stanął hm. Andrzej Wiechowski, a przewodniczącym Sądu Harcerskiego został hm. Stanisław Zaborowski.
     
     Jak liczna jest harcerska wspólnota w Elblągu?
     Obecnie naszą wspólnotę tworzy ok. 500 harcerzy, zuchów i instruktorów, którzy działają na rzecz naszego środowiska. Chcemy krzewić ideę harcerską nie tylko w samym mieście, ale i jego okolicach, także we wsiach. Celem, do którego dążymy, jest dalszy rozwój harcerstwa w mieście i powiecie.
     
     Na co i na kogo liczy nowy komendant i jego współpracownicy, podejmując się pracy na czteroletnią kadencję?
     Na co liczy? Na pewno na rozwój. Na kogo? Przede wszystkim na siły naszych harcerzy, naszych instruktorów, bo w nich szukamy oparcia. Nie ukrywam, że w naszej pracy niezbędna będzie, tak jak dotychczas, współpraca z innymi organizacjami i instytucjami. Mam nadzieję, że nie odwrócą się od nas władze miasta i będą jak dotąd, wspierać nasze działania. Poważne zadania, wynikające ze strategii działań hufca do roku 2011, stoją przed instruktorami. Te zadania to urozmaicenie programu z dostosowaniem go do wieku harcerzy, szeroko zakrojone działania wychowawcze, a także sprawy finansowe związane między innymi z modernizację naszych harcerskich baz.
     Mówi nowy komendant Hufca ZHP w Elblągu Adrian Greczycho:
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a 26 HSRD nie założył Słoik ?? a druh był przybocznym w tej drużynie tylko ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  w temacie(2007-11-20)
 • Brawo Adrianie! Gratuluję Ci kolejnego sukcesu. Następnych życzyć nie muszę, bo wiem, że tak będzie!!! Bywałeś dla mnie i pewnie dla wielu wsparciem, a teraz jesteś ogromnym autorytetem. Tak trzymaj!!! Pozdrawiam ciepło!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EdytaP.(2007-11-20)
 • Zdjęcie mogło być lepsze. Wg mnie jest to niefortunne ujęcie dla tego młodego człowieka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el(2007-11-20)
 • Przede wszystkim to hm. Adam Krause a nie Krauze, i nie phm. Marek Borowski tylko Borkowski. PortEl chyba powinien mieć kogoś od sprawdzania tekstów które zamierzają trafić na stronę, bo literówki to zdarzają Wam się coraz częściej, jak nie ciągle. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jasiu(2007-11-20)
 • 26 HSR założył dh "Słoik", przyboczną była dh Marta "WIEŚKA", a po jej odejściu dh Adrian (tak mi sie wydaje)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-20)
 • Oj nieładnie przywłaszczać sobie miano zaoożyciela drużyny, 26 założył dh Sławomir Wądołowski wraz z Martą Owieśną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zorientowany(2007-11-20)
 • byc harcerzem to glupota i strata czasu, wezcie sie w garsc i zacznijcie robic cos sensownego a nie przeprowadzac babcie przez jezdnie i pomagac zakupy pakowac w okresie swiatecznym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hahaharcerze(2007-11-20)
 • Do przedmówcy: może dla Ciebie strata czasu, ale bynajmniej ZHP organizuje czas dla dzieciaków, które niemyślą o głupotach, paleniu papierosów, piciu alkoholu, wandaliźmie. Harcerstwo uczy dzieciaki i wychowuje, bynajmniej staną się oni porządnymi ludźmi a nie wyrzutkami społeczeństwa. W dzisiejszych czasach dzieci kradna, niszczą itp z nudów, a tak, pójdzie takie dzieciątko na zbiórkę harcerską i bynajmniej zajmie się zabawą i przy okazji nauczy życia. Rodzice niemartwią się, gdzie ich pociecha spedza wolny czas i czy przypadkiem niezmalowała czegoś niedobrego. pozdrawiam harcerzy. Czuwaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TUSIA(2007-11-21)
 • Zgadzam się z przedmówczynią. A jeśli chodzi o to, czy przeprowadzamy Babcie przez ulice, to po pierwsze - to stereotyp harcerstwa i harcerzy (widać więc jak mało wiesz o harcerstwie i o tym, co harcerze robią na zbiórkach, skoro tak uważasz), a po drugie - sam byś Babci nie przeprowadził, bo pewnie się wstydzisz, bo to "siara" itd. , harcerze spełniają dobre uczynki, więc wolę być harcerzem i przeprowadzić Babcię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jasiu(2007-11-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
POLO z HAFTEM
Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki