Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wypadek tramwaju i osobówki Wypadek tramwaju i osobówki

Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy

Elbląg, Zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy (mapki ze strony KMP Elbląg)

Urząd Miejski w Elblągu informuje, że w związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada (Wszystkich Świętych) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie elbląskich cmentarzy komunalnych.

Ze względu na małą ilość miejsc postojowych w rejonie cmentarzy oraz ze względu na możliwość występowania korków ulicznych, apelujemy do mieszkańców Elbląga o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
     W dniach od 30 października do 1 listopada Policja oraz Straż Miejska zapewni porządek i bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie obu cmentarzy.
     Podczas tych trzech dni (30 października - 1 listopada) będą obowiązywały następujące zmiany:
     Cmentarz komunalny Agrykola:
     1) Na ul. Agrykola w godz. 8 - 22 będzie obowiązywał "zakaz ruchu w obu kierunkach". Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów: służb porządkowych (ZZM, Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.) i sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu (tel. 55 234-15-16).
     2) Postój samochodów będzie możliwy na parkingu przy ul. Kościuszki, do którego wjazd /wyjazd jest jednokierunkowy.
     3) Na ul. Wspólnej będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
     4) Na ul. Kościuszki na odcinku od ul. Podchorążych do Toruńskiej będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
     5) Na ul. Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

 


     Cmentarz komunalny Dębica:
     1) Dojazd do Cmentarza Dębica w godz. 6 - 18 od strony skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską w wymienionym terminie będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
     a. Autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów przewoźników prywatnych. Dowóz osób na cmentarze przez autobusy prywatne będzie możliwy tylko po uzyskaniu zgody od Zarządu Komunikacji Miejskiej. ZKM będzie wydawał oznakowanie dla autobusów upoważnionych na wjazd na teren cmentarza. Informacje na ten temat można uzyskać w siedzibie ZKM sp. z o. o. (Elbląg, ul. Browarna 90, tel. 55 230-79-00).
     Autobusy komunikacji miejskiej będą oznakowane cyframi i literami.
     - autobusy oznakowane cyframi o numerach 6, 7, 9, 11, 14, 15, 27, 31, 40 będą dojeżdżały na górną (starą) pętlę – przy starej kaplicy cmentarza.
     - autobusy oznakowane literami A, B, C, H będą dojeżdżały do nowej części cmentarza na dolną (nową) pętlę– przy nowej kaplicy cmentarza.
     Na obu pętlach autobusowych zakazany będzie postój innych pojazdów niż autobusy komunikacji miejskiej i prywatnej. W celu ograniczenia blokowania górnej pętli autobusowej, przewoźnicy prywatni będą wpuszczani przez Policję tylko na dolną - nową pętlę cmentarza. Na parkingu, gdzie znajduje się pętla, w wyznaczonym terminie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
     b. Taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach (na górnym i dolnym parkingu cmentarza). W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja może czasowo wstrzymać wjazd taksówek.
     c. Służb miejskich i porządkowych (ZZM, Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.)
     d. Pojazdów sprzedających kwiaty (do godz. 10), których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu (tel. 55 234-15-16).
     2) Dojazd do Cmentarza Dębica od strony drogi krajowej nr 22 będzie udostępniony wyłącznie dla:
     a. Pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te powinni posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Wydział Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu, tel. 55 239-30-23). Wyżej wymienieni będą wpuszczani na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym Policja czasowo nie będzie wpuszczać wyżej wymienionych pojazdów na teren cmentarza i okolic.
     b. Pojazdów osób duchownych
     c. Mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji przez zamknięty odcinek ul. Łęczyckiej, po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.
     d. Pracowników i właścicieli firm usytuowanych przy zamkniętym odcinku ul. Łęczyckiej, po okazaniu potwierdzających to dokumentów.
     3) N ul. Łęczyckiej od soboty (30 października) do poniedziałku (1 listopada):
     a. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Cmentarza Dębica będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
     b. Na odcinku od ulicy Dalekiej (dzielnica Stagniewo) do Cmentarza Dębica (stara kaplica)we wskazywanym terminie, w godz. 6 - 18 będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu (z góry w dół) i możliwość parkowania pojazdów po lewej stronie jezdni.
     4) Sygnalizacja świetlna na ul. Bema i ul. Grunwaldzkiej/Grottgera może być wyłączona a ruch drogowy może być kierowany przez Policję.
     5) Ruch pieszych - na odcinku ul. Łęczyckiej do nowej pętli cmentarza będzie odbywał się chodnikiem, a na odcinku pomiędzy obu pętlami autobusowymi piesi mogą poruszać się wyłącznie wewnętrznymi alejkami Cmentarza Dębica, ponieważ na poboczu i jezdni ul. Łęczyckiej obowiązuje „zakaz ruchu pieszego”.
     
     Dowiedz się więcej o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
     

Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jak mieszkam na Warmińskiej to będę musiał jechać od S22 ? -- chyba ich pogięło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  warminski(2010-10-27)
 • jak mam samochód to będę musiał iść pieszo? chyba pogięło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bi3it(2010-10-27)
 • Jak co roku autobusy będą stały w korkach bo taksówkarze robią sobie żniwo. W tamtym roku cuda się działy na drodze na cmentarz Dębica autobusy czekały w korkach. Na ten okres trzech dni powinno się sprowadzić do miasta większe przegubowce lub kupić na stałe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  meloman(2010-10-27)
 • ludzie rozumni zrobili by sobie w tym dniu spacer a snoby niestety musza wsadzic swoje spasione i włochate d. .. .sko w auto i normalny zjadacz chleba nawet w autobusie czuje dyskomfort!!!! najblizszych powinno odwiedzac sie czesciej niz tylko 1 listopada. Pierwszy listopada powinien byc dniem rozmyslam przemyslen refleksji albo jak kto woli! a nie dniem przepychu i popisu " bo ja mam znicz za x zł a ze z d. .. a ja kwiatki za x zł tez ze z d. .. oczywiscie plicja odnotuje "125353251" wypadkow w tym "346143" z udzialem pijanych kierowcow. Tak wiec czyli kolejne świeto zmarłych przyniesie. .. X - ofiar - śmiertelnych, rannych! switujesz? przemyśl! Piłeś? nie jedz! a jak wypiles w świeto swoich najblizszych to poprostu widac jak ich wspominasz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  anty.snob(2010-10-27)
 • Bi3it-Przypomną ci się lata dzieciństwa. Zawsze możesz. .. ciągnąć autko na sznurku, hehe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-27)
 • anty snob - to tutaj snob numer 1; p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  starszy pan na rowerze(2010-10-30)
 • Ok. wszystko rozumiem, ,, ale ja mam 7-miesieczne dziecko i nie mam go z kim zostawic w domu, oczywiscie moge sobie zrobic spacerek wózkiem od ul. Rawskiej(gdzie musze zostawic samochód, o ile bedzie gdzie), gorzej tylko jesli bedzie mróz, to jednak za daleka droga jak na spacer dla takiego malucha. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ABCD...(2010-10-30)
 • dlaczego juz dzis milicja nie puszcza samochodow na cmentarz debica???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-30)
 • Dla czego ZKM ELBLĄG NIE pobudowało linii tramwajowej na Debicę do tej pory ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  starszy bimbajnista(2010-10-30)
 • a dlaczego florku do tej pory nie nauczyłeś się pisać poprawnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-30)
 • A dlatego, aczkolwiek, ze ponieważ. .. z powodu mokrej wiosny wszystko mi wyschlo, zadowolony ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-30)
 • Ja jestem mieszkancem ul. Braniewskiej i frajerzyna-policjant nie chcial mnie wpuscic, kazal mi do domu dojechac droga na grzechotki. Juz zlozylem na niego doniesienie do oficera dyzurnego. jak sie kolek nie nadaje, to niech sie nie pcha do pracy w policji!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WK....ONY(2010-10-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do salonu
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety do salonu