Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

 
Elbląg, Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania fot. AD (arch. portEl.pl)
Rek

Z uwagi na wydane jesienią w ubiegłym roku zmiany przepisów w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu przygotował nowy projekt organizacji ruchu drogowego dla Strefy Płatnego Parkowania.

W nowym projekcie zweryfikowano: poprawność oznakowania pionowego i poziomego, lokalizację wyznaczonych płatnych miejsc postojowych oraz miejsc bezpłatnych przeznaczonych na postój pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową. Wszystkie zmiany otrzymały pozytywną opinię z KMP Elbląg i Inżyniera Miejskiego.
     
     Ze SPP zostaje wyłączona:
     - ul. Sukiennicza, na której dozwolony będzie tylko czasowy postój
     - ul. Kumieli, gdyż ma nieutwardzoną nawierzchnię. Parkowanie tu będzie bezpłatne podobnie jak na terenie parkingu przy muzeum (który jest urządzony poza drogą publiczną)
     - ul. Studzienna – na odcinku, gdzie ulica ma nawierzchnię gruntową,
     - ul. Lotnicza (dojazd do pętli autobusowej)
     W tym obszarze zostaną wyznaczone dwa nowe stanowiska dla osób niepełnosprawnych (których do tej pory nie było), dwa stanowiska dla pojazdów zaopatrzenia
     - Pl. Dworcowy
     Z uwagi na nowy przebieg granic geodezyjnych w tym obszarze, na parkingu przy placówce pocztowej, zostaną wyznaczone cztery stanowiska na wyłączność PKP, które znajdują się poza drogą publiczną.
     
     Do SPP zostaje włączony:
     - odcinek ul. Bulwar Zygmunta Augusta (od Wodnej do Wapiennej)
     Z chwilą zmiany lokalizacji przystani żeglugi i urządzenie jej przy moście zwodzonym (pomiędzy ul. Mostową a ul. Giełdową) zaobserwowano dużą ilość aut parkujących na jezdni, pomiędzy ul. Wodną a Wapienną oraz wynikające stąd problemy z przejazdem, gdyż ulica ta jest drogą dwukierunkową. Zatem wychodząc naprzeciw nowym potrzebom klientów żeglugi oraz nowego klubu fitness, postanowiono wprowadzić na tym odcinku ruch jednokierunkowy, który usprawni wyjazd ze Starego Miasta.
     - ul. Kuśnierska
     Utwardzony już odcinek ulicy (bez przejazdu)
     - ul. Hetmańska
     Parking przy ul. Bałuckiego wygrodzony obecnie klombami powiększy się o dodatkowe siedem stanowisk.
     Obecnie w SPP prowadzone są prace instalacyjne dla nowych znaków pionowych i trwa odnowa oznakowania poziomego stanowisk postojowych.
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • faaaajnie że zmieniacie w końcu oznaczenia, a czy zmienicie także oznaczenia na starym mieście tam gdzie pobieracie opłaty ?? przypominam, KAŻDE miejsce, gdzie pobierana jest opłata, powinno być wyznaczone (białymi liniami o odpowiednich rozmiarach, odpowiednia ustawa to reguluje). Do tej pory ulice na starym mieście nie są odpowiednio oznaczone co do takiego parkowania, a tym bardziej do pobierania za postój opłat. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  Kierowca_elblag(2016-07-01)
 • Niech już się nie bawią w zmiany, bo po wakacjach likwidujemy strefę płatnego parkowania głosując w budżecie obywatelskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  fb.com/ZlikwidujmySPPwElblagu/(2016-07-01)
 • największym absurdem jest malowanie ulic na niebiesko. Marnotrawstwo naszych pieniędzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 8
  (2016-07-01)
 • od kiedy te zmiany?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2016-07-01)
 • a mnie się podobają miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych pomalowane na niebiesko, może co niektórzy DOJRZĄ z daleka że jest to miejsce dla niepełnosprawnych zanim tam perfidnie wjadą. A i jakos tak ładniej parkingi wyglądają, nie takie szare :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2016-07-02)
 • Kiedy ogranicza ruch kolowy na ul.NITSCHMANNA ! Normy halasu sa przekroczone,jezdnia rozjezdzona na maxsa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  Adas13(2016-07-03)
 • Zrobic jedno kierunkowa i po problemie,ale urzedasy beda musieli nadrobic drogi do roboty wiec nie pasuje im takie rozwiazanie,mieszkancow maja gdzies :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  Gawor(2016-07-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II