Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmiany w systemie oświaty – ostatnia okazja czy niepotrzebne obawy?

Elbląg, Zmiany w systemie oświaty – ostatnia okazja czy niepotrzebne obawy?

Nie każdy z nas jest świadomy zmian jakie szykuje nam Ministerstwo Edukacji od września 2012 roku w zakresie szkolenia osób dorosłych.

Należałoby zadać sobie pytanie dlaczego nikt o tym głośno nie mówi? Może dlatego, aby nie wprowadzać paniki wśród osób, których nie stać na płatną naukę oraz osób, które do tej pory korzystały z różnorodnych form dokształcania zaocznego (szkoły policealne).
     Większość elbląskich szkół policealnych umożliwia osobom pracującym darmowe kształcenie, na atrakcyjnych kierunkach, niestety od najbliższego roku szkolnego to może się zmienić. W szkołach policealnych zmiany dotyczyć będą szczególnie ograniczenia kierunków bezpłatnych, między innymi w zawodach technik BHP, opiekun dziecięcy, opiekun osoby starszej, opiekun DPS, opiekun środowiskowy, opiekun medyczny, technik informatyk, technik rolnik, technik usług kosmetycznych, technik usług fryzjerskich.
     Ograniczenie kierunków darmowych to nie jedyna zmiana, jaka nas czeka, a mianowicie, kierunki cieszące się popularnością w naszym mieście jak np. technik usług fryzjerskich, technik elektryk, technik rolnik, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik handlowiec będą podlegać pod kursy kwalifikacyjne. Zmiana w systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego zakłada nowe formy kształcenia pozaszkolnego, a mianowicie kwalifikacyjne kursy zawodowe, których ukończenie będzie dawać kwalifikacje w danym zawodzie bądź na danym poziomie.
     Różnica między tymi formami kształcenia jest zasadnicza, kursy kwalifikacyjne zawodowe będą formą całkowicie odpłatną, a kształcenie na nich będzie wyjątkowo drogie. Oczywiście koszty będą pokrywane z kieszeni słuchaczy!
     Zmienia się również forma zaliczania egzaminów zawodowych. Aby mieć możliwość podejścia do egzaminów zawodowych należy ukończyć odpowiedni poziom kwalifikacji w ramach danego zawodu, dopiero to daje możliwość podejścia do egzaminu państwowego potwierdzającego kwalifikacje.
     W zakresie szkolnictwa ogólnokształcącego następują diametralne zmiany związane z likwidacją 2-letnich uzupełniających liceów ogólnokształcących, w których kształcić się mogli absolwenci zasadniczych szkół zawodowych. W tym miejscu pozostaną 3-letnie licea ogólnokształcące, w których kształcić się będą mogli absolwenci zasadniczych szkół zawodowych, gimnazjów i 8-letnich szkół podstawowych. Nauka w szkołach ogólnokształcących jest całkowicie bezpłatna i jest to ostatnia okazja do uzyskania wykształcenia średniego w 2 lata. Powyższe zmiany wiążą się nierozerwalnie z nowymi podstawami programowymi kształcenia zawodowego oraz ogólnokształcącego.
     Wszystkie te zmiany nasuwają wiele pytań i wątpliwości, niestety załącznik do nowego rozporządzenia w zakresie kształcenia zawodowego stanowi ponad 600 stron i tylko „specjaliści” są w stanie się w tym połapać. Dlatego też jest to niepowtarzalna okazja aby skorzystać z oferty kształcenia przez „Profesja” Centrum Kształcenia Kadr oraz podjęcia bezpłatnej nauki na kierunkach techniku rachunkowości, techniku BHP, technik usług kosmetycznych i wiele innych.
     
     
     Profesja daje wszelkie możliwości zapisania się na preferowane przez nas kierunki na starych zasadach. Wybierz teraz stare znane, zanim przyjdzie nowe jeszcze nie poznane!
     
     Profesja Centrum Kształcenia Kadr Sp. z o.o.
     ul. Hetmańska 11/20
     82-300 Elbląg
     tel. 55 235 68 08
     tel/fax 55 235 03 05
     www.profesja.edu.pl.      


     -------------- Reklama ---------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl