Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Znikome zainteresowanie poradami sędziów

Tylko około 30 osób odwiedziło sądy rejonowe okręgu elbląskiego podczas tegorocznego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw (22-28 lutego). - Małe zainteresowanie tą formą pomocy wynika może z większej świadomości prawnej społeczeństwa, a także z dostępności fundacji, ośrodków, poradni, do których można zwrócić się z problemem – zastanawia się sędzia Danuta Kachnowicz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Podczas Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w sądach dyżurowali prawnicy, ale także przedstawiciele instytucji, które zajmują się udzielaniem wszelkiego rodzaju pomocy, m.in. Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, poradnie psychologiczne, pedagogiczne.
     - W poprzednich latach zainteresowanie spotkaniami było dość duże, w tym roku – znikome – mówi sędzia Danuta Kachnownicz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. – Może wynika to z większej świadomości prawnej społeczeństwa – zastanawia się sędzia Kachnowicz. – Jest też łatwy dostęp do instytucji, które niosą pomoc ofiarom przestępstw. Poza tym osób, które nie chcą ujawnić swojej sytuacji, ten tydzień do niczego nie przekona – dodaje sędzia Danuta Kachnowicz.
     Do sądów rejonowych zgłosiło się ok. 30 osób. Były to głównie ofiary przemocy w rodzinie, poszkodowani w wyniku kradzieży, osoby, wobec których kierowane są groźby karalne. Po poradę prawną zgłaszali się też uczestnicy sporów cywilno-prawnych.
     - Osoby, które do nas przyszły były informowane, gdzie mogą uzyskać pomoc – mówi sędzia Danuta Kachnowicz.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A kto im wierzy, niedawno przeprowadzony sondaż pokazywał jak społeczeństwo nisko ocenia tą grupę zawodową i to jest cała prawda o wymiarze sprawiedliwości. Ale też trzeba przyznać że mocno się napracowali żeby zasłużyć w społecznym odbiorze na taką opinię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zgryźliwy(2009-03-28)
 • Pani rzecznik, proszę publicznie wytłumaczyć sąd z draństw popełnionych w sprawie IX W 508/01.Dlaczego sędziowie orzekający w tej sprawie złamali zasady odpowiedzialności karnej i z jakiego powodu to zrobili. Zbigniew Żbikowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zbigniew Żbikowski(2009-03-28)
 • Panie Żbikowski, jeżeli nie jest tajemnicą pana sprawa, czy może Pan szerzej poinformowac o sprawie. Chyba mam podobna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblażeneczka(2009-03-28)
 • A do kogo można mieć tu zaufanie, Polskie Sady szkoda gadac. Kto inny prowadzi sprawę kto inny Orzeka Wyrok. .. .. prawniczy bangladeszcz. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-28)
 • Elblążaneczko. W 2002 r. sędziowie G. Łapka i M. Omelan z powodu niedbalstwa, lekkomyślności i niechlujstwa intelektualnego lub porażająco niskiej sprawności zawodowej skazali mnie za naruszenie normy prawnej, które mnie nie dotyczyła. Mam uzasadnione powody graniczące z pewnością by twierdzić, że skazanie to nastąpiło z zemsty za ujawnienie i zneutralizowanie przeze mnie korupcyjnych powiązań między sądem okręgowym w Elblągu a Gminą Elbląg - sędzia sądu okręgowego w E-gu, będąc zatrudnionym w Gminie Elbląg pisał po południu pozwy, które przed południem rozpatrywał sąd w którym był przewodniczącym wydziału. Inaczej mówiąc Gmina Elbląg za publiczne pieniądze kupowała sobie przychylność lokalnych sędziów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zbigniew Żbikowski(2009-03-28)
 • tak mi sie marzy; bezpieczna i sprawiedliwa polska. ciekawi mnie tylko, ile pokolen musi odejsc by tak sie stalo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mechanik(2009-03-28)
 • Są w Elblągu rachunki krzywd, których sprawcą jest "sprawiedliwość". Tak naprawdę to jej nie ma. Jestem przekonany, że Elbląg nie jest wyjątkiem w Polsce. Próba określenia w mediach jak daleko to "domino" sięga jest chyba za skromna. Polacy lepiej i zdrowiej czuliby się bez tej "sprawiedliwości" a pieniądze zaoszczędzone na zdrowiu możnaby przeznaczyć na leczenie "sprawiedliwości". Jeden odważny pokrzywdzony to nawet nie wierzchołek góry lodowej. Pozdrawiam zainteresowanych a szczególnie pokrzywdzonych przez "sprawiedliwość".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Niebieski(2009-03-28)
 • Moja koleżanka miała wypadek. Kierowca potrącił ją z taką siłą, że upadła na wysepke oddaloną o kilka metrów. Kierowca zeznał, że przed przejściem miał na liczniku ok. 15-20km. Biegły na tej podstawie wydał opinię i stwierdzono, że winna jest ofiara bo szła malo zdecydowanie przez przejście. A ona tylko nie wiedziała, czy uciekać do tyłu, czy do przodu. Do tej pory, a minęło kilka miesięcy nie może się normalnie poruszać. Zastanawia fakt jak biegły wydał opinię na podsatwie faktów, czy też na innej podstawie?Nasz system prawny jest chory, zawsze znajdzie sie znajomy, znajomy znajomego i. t. d.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kobieta(2009-03-28)
 • Jeżeli w środowisku prawników niebędzie dostępu do zawodu blokowanego przez korporacje, to jakość będzie się pogarszać coraz szybciej, a zaufanie społeczeństwa do tej grupy zawodowej spadnie do ZERA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Realista(2009-03-28)
 • Omijajcie polskie sądy jak najdalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW BIZNES