Piątek 09-12-2016, imieniny Wiesława, Leokadii

Znowu Bajewicz

Elbląg, Znowu Bajewicz (fot. Damian Matwiejczyk)

Sobotni poranek przywitał nas deszczem - sportowy piknik IKS Atak stanął przez moment pod znakiem zapytania. Miał być finał mistrzostw Elbląga w siatkówce plażowej i pokazowa siatkówka na siedząco. No i impreza, na którą zawodnicy czekają cały rok - Atak na dętkach.

- Dylematu właściwie nie było - gramy i płyniemy, niezależnie od pogody - zadecydowała Aneta Rekas-Woźna, kierowniczka IKS Atak.
     Na pływanie na wielkich dętkach zdecydował się grupa wyjątkowych śmiałków. Na skróconym o połowę dystansie wystartowało pięciu niepełnosprawnych zawodników IKS Atak. Wszyscy zdawali sobie tylko jedno pytanie - kto pobije w tym roku Krzyśka Bajewicza.
     Po niespełna 19 minutach wiadomo było, że tym razem nikt. W trzy minuty po Bajewiczu, który zwyciężył, na mecie zameldował się jeden z najlepszych pływaków elbląskiego klubu Michał Suliga, tuż za nim siatkarz Jacek Kozłowski.
     Kolejność w biegu głównym na 1000 m: 1. Krzysztof Bajewicz (18:56), 2. Michał Suliga (21:54), 3. Jacek Kozłowski (22:21), 4. Krzysztof Wojtaszek (22:24), 5. Jaromir Breakau (27:56).
     W dwie godziny później rozegrany został wyścig otwarty. Udział w nim wzięło czterech mężczyzn i jedna kobieta. Bieg był szybki, a jego zwycięzca Piotr Robak osiągnął najlepszy czas V edycji Ataku Dętkach.
     Wyniki wyścigu otwartego na 1000 m: 1. Piotr Robak (16:57), 2. Robert Karaś (20:19), 3. Paulina Pfeiffer (21:42), 4. Robert Kun (23:17), 5. Mateusz Kieszkowski (23:47).
     Rozegrano jeszcze dwa wyścigi na 500 metrów. W pierwszych na starcie stanęły dwie niepełnosprawne zawodniczki Ataku - Alicja Swiechowska wygrała w nim z Moniką Iżyk.
     W ostatnim, zwanym wyścigiem VIP-ów, wyłoniono dwóch zwycięzców - na mecie jednocześnie zameldowali się Renata Kozłowska i Arkadiusz Pietrzniak. Tuż za nimi był sekretarz IKS Atak Jan Skapowicz.
     Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali cenne dla nich puchary, nagrody oraz gromkie brawa kibiców obserwujących z suchego lądu tę trudna rywalizację.