UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze upamiętnili setną rocznicę odzyskania niepodległości

 
Elbląg, Żołnierze upamiętnili setną rocznicę odzyskania niepodległości
fot. mjr Krzysztof Olkowski

Dziś (9 listopada) żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) zebrali się na uroczystej zbiórce w związku z dniem 11 listopada. Apel rozpoczęto odegraniem polskiego hymnu, po którym krótką historię związaną ze Świętem Niepodległości Polski przedstawił płk Adam Górecki.

Podczas apelu odczytano rozkazy o wyróżnieniach oraz mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe. Dowódca dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki wręczył wyróżnionym żołnierzom medale oraz akty mianowań. Hymn Stanów Zjednoczonych rozpoczął część zbiórki poświęconą obchodom Dnia Weteranów. Święto upamiętnia podpisanie rozejmu kończącego I wojnę światową 11 listopada (o godzinie 11). Płk Henry Dixon przybliżył zebranym, jak Stany Zjednoczone oddają hołd poległym w wojnach żołnierzom. W krajach Wspólnoty Narodów obchodzony jest Dzień Pamięci (ang. Remembrance Day), nazywany też Dniem Maku (ang. Poppy Day), z uwagi na zwyczaj noszenia w tym dniu sztucznych maków przypiętych do ubrania na znak pamięci. W imieniu przedstawicieli z krajów wspólnoty w DWDP-W (Kanada, Wielka Brytania) głos zabrał ppłk Adrian Grinonneau. Kulminacyjnym punktem była minuta ciszy, poprzedzona odegraniem sygnału „Ostatnia Warta” – „The Last Post”. Dowódca dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki zwrócił się do obchodzących święta z życzeniami, a także pogratulował nagrodzonym i awansowanym żołnierzom.
mjr Krzysztof Olkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama