Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Życie bez barier

O postulatach przedstawionych władzom Elbląga podczas majowego "Marszu Przyjaźni" z przedstawicielami środowisk osób niepełnosprawnych rozmawiał Henryk Słonina, prezydent miasta. Tematem spotkania była także pomoc finansowa i organizacyjna, na jaką mogą liczyć niepełnosprawni elblążanie.

Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, Polskiego Związku Niewidomych, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Polskiego Związku Głuchych. Dyskusja dotyczyła zmiany warunków życia osób niepełnosprawnych w Elblągu. Prezydent Henryk Słonina wielokrotnie podkreślał wagę poruszanego tematu i podjął się szczegółowego przeanalizowania możliwości pomocy finansowej i organizacyjnej niepełnosprawnym. Podczas spotkania rozpatrywano postulaty przedstawione samorządowcom przez uczestników "Marszu Przyjaźni". Postulaty dotyczyły między innymi powołania Pełnomocnika Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych, pomoc w utworzeniu Centrum Organizacji Pozarządowych, współpracy w zakresie tworzenia i wdrażania programów dotyczących niepełnosprawnych.
     Niepełnosprawni monitują także o wspólny lobbing w zakresie pozyskiwania środków finansowych na realizację programów dotyczących likwidacji barier architektonicznych, turnusów rehabilitacyjnych, zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny oraz tworzenia nowych stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych.
     Spotkanie zakończyło się pomyślnie dla obu stron, a przyjęte rozwiązania pomogą w normalizacji życia osób niepełnosprawnych w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)