Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koalicja Obywatelska obiecuje

 
Elbląg, Koalicja Obywatelska obiecuje
Michał Missan, kandydat na prezydenta Elbląga (fot. Michał Skroboszewski)

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów na radnych w Elblągu oraz do sejmiku województwa warmińsko - mazurskiego. Gościem honorowym konwencji programowej był wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Zobacz fotorelację.

Wybory samorządowe już za niecałe dwa tygodnie. W jednym z elbląskich hoteli Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów na radnych oraz program dla Elbląga.
     Jaki Elbląg mógłby być za pięć lat? Miasto, które jest partnerem dla biznesu, ma przyjazne dla mieszkańców urzędy i instytucje. Bardzo ważną rzeczą jest dobra edukacja i wysoko oceniana kultura elbląska. Kolejna sprawa to aktywna rekreacja i sport - Michał Missan, kandydat na prezydenta Elbląga przedstawiał najważniejsze według niego kwestie, z którymi musi zmierzyć się miasto.
     Michał Missan proponuje np. przekształcenie Galerii EL w państwowe muzeum sztuki współczesnej współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także powstanie... społecznego radia miejskiego oraz rozszerzenie o Elbląg Trójmiejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
     Z najważniejszych planów inwestycyjnych warto wspomnieć o planowanej modernizacji skrzyżowania ulic Królewiecka, Legionów i Kościuszki, a także budowę łącznika pomiędzy ulicami Łęczycką i Podchorążych. Program Koalicji Obywatelskiej dla Elbląga to sześć głównych punktów. Przy uważnej lekturze szczegółów można zauważyć, że realizacja tego programu wymaga współpracy z innymi samorządami oraz władzą rządową. Tak ma być np. przy zapowiadanych staraniach o budowę tzw. mostu północnego mającego zastąpić most w Nowakowie.
     Na samej konwencji kandydaci na radnych przedstawiali raczej problemy okręgu, z którego startują.

  Gościem honorowym konwencji programowej był wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (fot. MS)
Gościem honorowym konwencji programowej był wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (fot. MS)

- Zwróćcie Państwo uwagę, że kończą się tereny w Elblągu pod budownictwo mieszkaniowe. Zostanie Stare Miasto, Wyspa Spichrzów i tereny przy ul. Fromborskiej i Królewieckiej. Ulica Fromborska już teraz ma problemy komunikacyjne, trzeba będzie pomyśleć nad przebudową tych dwóch ulic, poprowadzić nowe linie autobusowe. Jest wiele spraw związanych z przebudową infrastruktury. Teraz to może wydawać się fikcją, ale być może w tym rejonie trzeba będzie wybudować szkołę - Cezary Balbuza przedstawiał problemy swojego okręgu.
     Gościem honorowym konwencji był wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dla polityków szczebla centralnego kampania wyborcza do samorządów jest zaledwie preludium do przyszłorocznej walki z Prawem i Sprawiedliwością o władzę.
     - To jest walka o kształt Polski, o to czy Polska będzie zdecentralizowana, czy też wszystkie decyzje będą zapadać w Warszawie na ulicy Nowogrodzkiej. To nie jest walka o to, kto ten samorząd przejmie, ale o to czy ten samorząd będzie istniał. Widzimy, że zadania samorządu przejmuje rząd. Gospodarzem województwa nie jest już marszałek, tylko wojewoda, który daje pieniądze i decyduje co i gdzie ma być zrobione – mówił Bogdan Borusewicz, gość konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej