UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koalicyjny sześciopak na wybory

 
Elbląg, Grażyna Kluge i Michał Missan
Grażyna Kluge i Michał Missan (fot. RG)

„Elbląg dla Ciebie” - to hasło kandydata na prezydenta Michała Missana i Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych. Wiadomo już też, że jedynką w wyborach do sejmiku wojewódzkiego w okręgu elbląskim będzie Grażyna Kluge, dyrektor biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego i była wiceprezydent Elbląga.

W sobotę PO i Nowoczesna zorganizowały konwencję wyborczą w Warszawie, otwierającą kampanię do samorządów. Pod hasłem „Wszystko w Twoich rękach” zaproponowały wyborcom tzw. sześciopak, czyli sześć tematycznych obszarów dotyczących m.in. zdrowego powietrza, polityki wobec seniorów, edukacji, darmowej komunikacji dla uczniów, budowy dróg lokalnych i rowerowych, w których chcą realizować swoje obietnice wyborcze.
       - Na tej bazie powstało 16 programów regionalnych, w tym dla Warmii i Mazur. Mamy też program miejski, który w szczegółach ujawnimy po 21 września – zapowiedzieli Grażyna Kluge i Michał Missan, którzy dzisiaj spotkali się z dziennikarzami lokalnych mediów.
       Elbląski „sześciopak” ma dotyczyć takich haseł jak partnerstwo dla biznesu; urzędy i instytucje przyjazne mieszkańcom; integracja międzypokoleniowa; edukacja, kultura i promocja; komunikacja miejska dostosowana do potrzeb mieszkańców oraz powszechny sport i aktywna rekreacja.
       - W regionalnym programie o Elblągu też jest sporo, to kwestie dotyczące ochrony przeciwpodziowej, szpitala wojewódzkiego, który jest jednostką samorządu wojewódzkiego, rozwoju elbląskiego portu, programów zdrowotnych – mówi Michał Missan. - Chodzi też o to, by Elbląg był silniejszy gospodarczo w regionie. Olsztyn ma budżet już w wysokości 1,4 mld złotych, czas by Elbląg też szybciej się rozwijał.
       - Ważną kwestią jest też rozwój organizacji pozarządowych. Chcemy, by z roku na rok otrzymywały więcej pieniędzy z budżetu województwa na swoją działalność, miały więcej zadań, to one są przecież najbliżej ludzi, bo działają w nich społeczni pasjonaci. Ważny jest też rozwój szkolnictwa zawodowego, klas patronackich, po których ukończeniu młodzież znajduje zatrudnienie w danym zawodzie – dodawała Grażyna Kluge.
       Była wiceprezydent Elbląga i obecna dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego będzie jedynką Koalicji Obywateskiej na liście do sejmiku w okręgu elbląskim. Łączenie tej ostatniej funkcji z mandatem radnej jest niemożliwe, czy to oznacza, że już nie chce być dyrektorem?
       - Wraz ze zdobyciem mandatu mogą być też inne funkcje. Czekamy na wynik wyborów – odpowiedziała zagadkowo. - Może nie wszyscy do końca zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest działalność sejmiku dla poszczególnych gmin. Zależy nam na tym, by Elbląg i jego otoczenie dorównywało Olsztynowi, a w niektórych dziedzinach także go przerastało.
       Michał Missan swój program wyborczy w szczegółach ma przedstawić po 23 września, gdy już zostaną zarejestrowane listy kandydatów. Dzisiaj zdradził wyborcze hasło „Elbląg dla Ciebie”.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama