UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto pozywa za "Alarm"

 
Elbląg, Będzie proces za słowa o wiadukcie (foto Michał Skroboszewski)
Będzie proces za słowa o wiadukcie (foto Michał Skroboszewski)

Nowo wybrany radny z listy Prawa i Sprawiedliwości Piotr Opaczewski odpowie przed sądem za swoje słowa o bezpieczeństwie wiaduktu, które wypowiedział w telewizyjnym programie „Alarm”. Prezydent Elbląga w imieniu miasta złoży pozew o naruszenie dóbr osobistych. Domaga się publikacji oświadczenia i wpłaty 20 tys. zł na elbląskie schronisko dla zwierząt.

Prawdopodobnie dziś (31 października) prezydent Witold Wróblewski złoży pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko Piotrowi Opaczewskiemu za jego wypowiedzi w programie TVP „Alarm” w TVP 1. Przypomnijmy: 25 października w najlepszym czasie antenowym program 1 TVP wyemitował reportaż o elbląskim wiadukcie, w którym zasugerowano, że obiekt zagraża bezpieczeństwu mieszkańców.
     - Robota została wykonana niezgodnie z projektem budowlanym, użyto materiałów niezgodnych z projektem. Jeżeli jest zagrożenie i ryzyko katastrofy budowlanej, ten ruch [na wiadukcie – przyp. red.] powinien zostać wstrzymany i powinna powstać bardzo szybko komisja, która te wątpliwości rozwieje – ostrzegał Piotr Opaczewski, nowo wybrany radny w programie „Alarm”.
     Na reakcję prezydenta Elbląga nie trzeba było długo czekać. Następnego dnia na wiadukcie odbyła się konferencja, na której władze miasta zapewniały, że wiadukt jest bezpieczny w użytkowaniu.
     - Mamy do czynienia z upadkiem dobrych obyczajów i stekiem kłamstw. Niedopuszczalne jest oczernianie środowiska inżynierów mówiąc, że obiekt został zrealizowany niezgodnie z projektem, z użyciem materiałów niezgodnych z projektem, że dokonano odbiorów na podstawie szczątkowej dokumentacji. To są zwykłe kłamstwa i pomówienia – odpowiedział wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak na konferencji prasowej 26 października.
     Dla Piotra Opaczewskiego sprawa skończy się w sądzie. Dziś prezydent Elblaga Witold Wróblewski skierował sprawę do Sądu Okregowego w Elblągu o naruszenie dóbr osobistych gminy miasta Elbląg.
     - Chcemy, aby sąd nakazał opublikowanie w mediach oświadczenia, w którym Piotr Opaczewski przyznaje, że jego wypowiedź w programie jest nieprawdziwa. Oświadczenie to ma być widoczne na głównych stronach przez siedem dni. Dodatkowo takie oświadczenie ma być wyemitowane przed głównym wydaniem Wiadomości w TVP 1 po emisji bloku reklamowego. Dodatkowo Piotr Opaczewski ma zapłacić 20 tys. zł na rzecz schronika dla zwierząt w Elblągu – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     - Trudno mi komentować na gorąco. Miasto miało prawo złożyć pozew, ja mam prawo wyrażać zaniepokojenie. Do pozwu ustosunkuję się, kiedy do mnie dotrze i go przeczytam - tak "na gorąco" skomentował Piotr Opaczewski.
     
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama