UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Michał Missan: nie boję się spotkań z mieszkańcami

 
Elbląg, Michał Missan (pośrodku), w otoczeniu swojego zespołu doradców
Michał Missan (pośrodku), w otoczeniu swojego zespołu doradców (fot. Anna Dembińska)

- Nie mam zamiaru prowadzić agresywnej kampanii – deklaruje kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. I dodaje, że zamiast tego woli rozmowę z mieszkańcami i współpracę z zespołem doradców. Kilku z nich pojawiło się na konferencji prasowej, żeby przedstawić zarys programu.

Michał Missan jest członkiem Platformy Obywatelskiej od siedmiu lat, obecnie miejskim radnym. Teraz jest kandydatem na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, czyli połączonych sił PO oraz Nowoczesnej. Podczas czwartkowej (30 sierpnia) konferencji prasowej, razem ze swoimi, jak to określił, doradcami, przedstawił zarys swojego programu.
     Jednym z problemów, z którymi chcą się zmierzyć, jest odpływ młodych ludzi z Elbląga. Rozwiązaniem ma być m.in. wykorzystanie bliskości Gdańska i zapraszanie trójmiejskich firm do tego, by to właśnie w Elblągu lokowały swoje biura, zwiększona liczba miejsc w żłobkach, więcej mieszkań komunalnych oraz atrakcji kulturalnych.
     - Nie będzie to zadanie łatwe, ale chcemy, by Elbląg był przyjazny dla młodych rodzin – mówił Grzegorz Ciszewski z młodzieżówki Nowoczesnej, obecnie student.
     Z kolei Bogusław Tołwiński, nauczyciel, a także trener triathlonu, podkreślał, że należy inwestować w sport dzieci i młodzieży.
     - To sprawa, która leży od 15 lat, do tej pory nikt się jej dokładniej nie przyjrzał. Wierzę w to, że uda nam się znaleźć inne rozwiązanie – wyjaśniał.
     Tołwiński dodał również, że zależy mu na tym, aby w Elblągu powstało kąpielisko.
     Rafał Kasprzycki, prawnik, a także szef zespołu doradców, mówił o tym, że należy stworzyć dobry klimat dla inwestorów, zarówno tych małych, jak i dużych.
     - Trzeba stworzyć grunt i ściągać przedsiębiorców z konkretnymi pieniędzmi, którzy chcą zainwestować. Jednak nie tędy droga, żeby próbować im sprzedawać grunt na Modrzewinie za 250 zł za mkw. - mówił Kasprzycki. - Jeżeli natomiast chodzi o mały biznes to musimy uświadomić sobie, że miasto jest bogate, jeżeli bogaty jest obywatel. Dzisiaj zdobycie pieniędzy, które wspomogą biznes, to nie jest problem. Jest nim natomiast ich sensowne wydanie. Żeby to zrobić trzeba słuchać ludzi. Dzisiaj siada trzech urzędników, którzy wiedzą lepiej i nie liczą się z żadnym zdaniem, z żadną opinią i mówią: "tak będzie dobrze". Dlatego chcemy stworzyć dla biznesu pomoc wychodzącą z miasta: lokalową, organizacyjno – prawną, doradztwo finansowo – prawne.
     Joanna Jankowska, dawniej dziennikarka, a teraz pracownik firmy prywatnej, zaznaczyła, że dobrze by było, gdyby Elbląg współpracował z Gdańskiem, Olsztynem czy Warszawą w zakresie imprez kulturalnych.
     - Teraz odległość nie stanowi problemu, pozostaje kwestia chęci – mówiła.
     Bogumiła Salmonowicz, terapeuta, a także nauczyciel akademicki, wspomniała, że ważne są też relacje społeczne, zwłaszcza na linii człowiek – administracja.
     A o czym mówił Michał Missan? M.in. o tym, że trzeba rozwiązać m.in. kwestię braku publicznego pogotowia stomatologicznego w mieście.
     - Jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest skłonny zapłacić za tę usługę, to powinno zrobić to miasto – wyjaśnił Missan.
     Chciałby również, żeby powstał miejski program in vitro, a także stanowisko... dietetyka miejskiego. Taka osoba miałaby zadbać o to, co uczniowie jedzą w szkołach. 
     Program to jedno, a przekonanie do niego wyborców to drugie. Jak Michał Missan chce to zrobić?
     - Stawiamy na komunikację bezpośrednią, będziemy również prowadzili, wraz z kandydatami na radnych, akcję door- to- door – wyjaśnia. - Nie będziemy się, ani teraz, ani później, odgradzać administracyjnym murem. Ja się nie boję spotkań z mieszkańcami. 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Akurat w sport dzieci i młodzieży się inwestuje p. Tołwiński, każdy klub się tym zajmuje - brak rozeznania czy co? UM powinien zająć się integracją wśród mieszkańców, większa współpraca z SM i osiedlami, budową stadionu z infrastrukturą do Lekkiej Atletyki /np przy ul. Krakusa/. Powinien pan wiedzieć że każda dyscyplina sportowa rozpoczyna się od LA. A basen?, to należy jak najszybciej sfinalizować projekt oczywiście z poprawkami ten przy Moniuszki. To by było na razie tyle z mojej strony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 5
  klik(2018-08-30)
 • Bardzo cienka reprezentacja ludzi w sztabie, licealiści ( powinni iść na studia tylko nie historyczno -nauczycielskie) i ta wpatrzona w Missana Pani, czy nauczyciele, to ludzie którzy nie mają pojęcia o tworzeniu dochodu narodowego z produkcji a nie podatków, tylko jak go wydawać. Jedyna rada aby wykasować Wilka, to połączyć się z Wróblewskim ( zawrzeć umowę na realizacje części swoich planów )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 10
  (2018-08-30)
 • Pan Missan ma mój głos. Czy mnie zminusujecie czy nie i tak oddam na niego głos. A te minusy wsadzcie sobie w d...e
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 62
  (2018-08-30)
 • pewnie ma schowany bilet do USA to sie nie boji standart
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 5
  (2018-08-30)
 • Masz moj glos czlowieku! Tylko mowych potrzeba odgrzewane kotlety juz byly. Koniecznie program in vitro, inne miasta to mialy. Niech ludzie pragnacy miec dzieci maja ta szanse.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 38
  (2018-08-30)
 • To jest żałosne. To nie jest żaden konkurent dla wilka. To kolejny karierowicz jak nowaczyk. Już raz to przerabialiśmy. To se newrati. Te same twarze Ci sami ludzie ta sama gadka. Już słyszeliśmy ten populizmu z ust poatfusow. Co 5 lat ta sama gadka. Puste hasła obietnice bez pokrycia. Po ewentualnym zwycięstwie obsadzanie stołków kolesiami w ramach wdzięczności za pomoc w kampanii. Nie znami te numery POyeby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39 20
  Opus(2018-08-30)
 • Kochane pisiory, argumentacja ze to następca Nowaczyka na nikogo już nie działa. Widać ze to jedyna wasza argumentacja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 38
  Barnaba(2018-08-30)
 • Trzeba byc naprawde umyslowo indolętnym zeby zaglosowac na PO(ZROZUMIEM LUDZI ZAMIESZANYCH W NIEUCZCIWE INTERESY)zrozumiałe. .. .ale reszta troche mnie dziwi. Pis to rowniz sciama ostatnia szansa narodowcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 25
  dla(2018-08-30)
 • Polecam stylistę, bo widać straszą biedę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 9
  (2018-08-30)
 • Pan zwariował, skąd na to pieniądze? refundacja leczenia przez miasto, zapłata za in vitro przez miasto? dietetyk? Dzieci obżerają się w domu, na mieście, a nie w szkole, szkoła nie tuczy, dietę należałoby zacząć od siebie, jeśli chcemy ją propagować, miasto nie jest służbą zdrowia, a prezydent jest od zarządzania dużą firmą, jaką jest miasto, pana osoba, to jakieś nieporozumienie. Obiecywac łatwo, może porazmawiamy o budżecie, finansach miasta i konkretnych kwotach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  45 3
  klik(2018-08-30)
 • Zobacz jakich stylistów miała nasza kadra piłkarska i co d...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2018-08-30)
 • Zobacz jakich stylistów miała masza kadra piłkarska i co d. .a
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 4
  (2018-08-30)
Reklama