UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • NIE! Stara forma zbiornika NIE MOŻE być zachowana. Ten teren to ruina i wstyd. W temacie Spacerowej towarzysz Koliński plecie bzdury i nikt nie ma odwagi powiedzieć temu bełkotowi NIE. Kąpielisko przy Spacerowej NIGDY nie pełniło funkcji retencyjnej. To miejski mit. Teren zdziczał wskutek braku środków na jego utrzymanie, ale pan Koliński zamiast rewitalizacji proponuje tak naprawdę. .. dalsze zarastanie. Świat idzie do przodu, Elbląg potrzebuje nowoczesnego terenu rekreacyjnego a nie skansenu niemieckiej inżynierii.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    28
    26
    JesusAlvaro(2018-10-06)
  • Świat idzie do przodu i w tym przosujacym świecie właśnie docenia się wartość zabytków/ skansenów, basen w dawnej formie byłby atrakcją i ciekawostką historyczną, jak tutaj mają turyści przyjeżdżać, skoro nie dba się o zabytki, na. Starówce buduje się pustakowo plastikowe imitacje zamiast odbudowywać przedwojenne kamienice.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Gienek (2018-10-06)
  • RobertKoliński @JesusAlvaro - Dzisiejszy basen (kiedyś tzw. Dolny Staw) nie tylko pełnił funkcję retencyjną w tym miejscu przez wieki, ale ostatnio podczas wielkiej powodzi w 1983 r. (to po niej po raz ostatni basen był gruntowniej remontowany) posłużył jako zbiornik ratunkowy dla miasta po raz kolejny, kiedy ówczesne władze miasta przekopały wał odgradzający Kumielę od kąpieliska i uratowały w ten sposób od zalania Elbląg, nadmiar wody odprowadzając do naturalnej niecki zalewowej w tym miejscu, dopiero w latach 30-tych przerobionej na basen. "Był to rozległy zbiornik retencyjny, ostatni z całej serii stawów ulokowanych wzdłuż nurtu Kumieli, które gromadziły wodę na potrzeby działalności różnych młynów. " - pisała historyczka na Portelu. Zaś na "skansenach niemieckiej inżynierii", to świat dziś pieniądze zarabia - tym bardziej, jeśli mamy być atrakcją dla turystów przybywających do Elbląga po budowie przekopu; pozbycie się takiego atutu i atrakcji na skalę europejską w przeddzień boomu turystycznego byłoby ostateczną głupotą i strzałem w kolano;] O symbole miasta się dba i promuje, a nie stawia na nich tandetną atrapę aquaparku, która nikogo tu nie przyciągnie, ani miasta w świecie nie rozsławi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    11
    RobertKoliński(2018-10-06)
  • @RobertKoliński - Panie Robercie, jeżeli coś pełniło incydentalnie funkcję zbiornika retencyjnego to nie znaczy, że jest nim na stałe. Elbląg potrzebuje zbiornika retencyjnego z prawdziwego zdarzenia i takowy jest w planach, ale nie na Spacerowej. Rozumiem Pana przywiązanie do natury i zgadzam się z nim, dlatego wydaje mi się, że ten planowany zbiornik mógłby być miejscem przyjaznej środowisku rekreacji którą Pan postuluje. Spacerową zagospodarujmy jednak po "nowoczesnemu".
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    JesusAlvaro(2018-10-06)
  • @JesusAlvaro - Całkowicie wspieram ten sposób rozumowania. W mieście musi powstać całkowicie nowa inwestycja służąca rekreacji którą przedstawił UM I TO w oparciu o realizację w systemie PPP który nie obciąży budżetu miasta i zapewni właściwy poziom obsługi i zabezpieczenia tej działalności. Nie ma zgody na postulat utrzymywania naturalnej sadzawki. Na inwestycje czeka też Bażantarnia i jej ogromny teren który należy zagospodarować zgodnie z oczekiwaniem mieszkańców.
Reklama