UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PiS obiecuje dobrą jazdę

 
Elbląg, Zenon Lecyk (od lewej), Rafał Traks i Paweł Kowszyński przedstawiają pomysły na elbląską komunikację
Zenon Lecyk (od lewej), Rafał Traks i Paweł Kowszyński przedstawiają pomysły na elbląską komunikację (fot. Anna Dembińska)

Zielona fala i nowa trasa tramwajowa na alei Odrodzenia – takie plany dotyczące elbląskiej komunikacji przedstawili dziś (15 października) kandydaci PiS do elbląskiej Rady Miejskiej. Na konferencji prasowej zaprezentowali „plan rewolucji” dla elbląskich tramwajów i autobusów.

Mogło by się wydawać, że komunikacja miejska w Elblągu jest wyborczym „samograjem”. Kandydaci na radnych z Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej przedstawili szereg propozycji, które według nich mają poprawić funkcjonowanie tramwajów i autobusów.
       - Chcemy doprowadzić do sytuacji, aby większość elblążan korzystała z komunikacji tramwajowej zamiast autobusów. Ważnym zagadnieniem jest korekta tras autobusów i skomunikowanie linii komunikacyjnych. Do korzystania z miejskiej komunikacji mieszkańców zniechęca zbyt długi czas oczekiwania na przyjazd autobusu – mówił Zenon Lecyk, radny PiS na dzisiejszej (15 października) konferencji prasowej poświęconej elbląskiej komunikacji.
       Jedną z propozycji jest zastąpienie „dużych” autobusów mniejszymi pojazdami. Prawo i Sprawiedliwość chce też zbudować linię tramwajową w ciągu alei Odrodzenia i w miarę możliwości finansowych połączenia jej z dotychczasową trakcją przez budowę torowiska na ul. Mazurskiej. A w latach 2023 -2028 ma powstać linia tramwajowa w ciągu ul. Fromborskiej, która biegłaby od ul. Królewieckiej do ul. Ogólnej. Kandydaci obiecują też zakup nowych tramwajów.
       - Zmniejszymy negatywne działanie na środowisko poprzez inwestowanie w rozwiązania niskoemisyjne. Chcielibyśmy, żeby w nowym przetargu na linie autobusowe bardziej promować elektromobilność – deklarował Rafał Traks, radny PiS.
       -Trzeba wyremontować trakcję tramwajową na al. Grunwaldzkiej i ul. Saperów. Zależy nam na „odkorkowaniu” Elbląga poprzez wprowadzenie tzw. zielonej fali oraz liczników czasowych przy sygnalizacjach świetlnych – dodał Paweł Kowszyński, radny PiS.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama