UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Premier z wizytą, przekop na wybory

 
Elbląg, Premier z wizytą, przekop na wybory
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Elbląg. Z Jerzym Wilkiem oglądał miasto (fot. Michał Skroboszewski)

Dziś (23 sierpnia) w Elblągu gościł premier Mateusz Morawiecki. Złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Grudnia '70, przespacerował się ulicami starówki, mówił o budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i o szansach, jakie otwierają się przed naszym miastem. Przede wszystkim jednak przyjechał po to, by udzielić wparcia Jerzemu Wilkowi, który znowu chce zostać prezydentem Elbląga. Zobacz fotoreportaż.

Można powiedzieć, że była to premiera premiera, bo Mateusz Morawiecki po raz pierwszy odwiedził Elbląg. Spotkał się z mieszkańcami, a podczas wizyty towarzyszył mu kandydat na prezydenta Jerzy Wilk oraz jego drużyna.
     Na Bulwarze Zygmunta Augusta premier mówił o przekopie mierzei, czyli o inwestycji, która po latach (ba, jak wskazywał Mateusz Morawiecki, nawet wiekach) ma zostać zrealizowana.
     - O przekopie mierzei, jako pierwszy wspomniał Stefan Batory w 1577 r., później nawiązał do tej ważnej inwestycji Eugeniusz Kwiatkowski, później były strasznie trudne czasy, ale najdziwniejszy okres to III RP – mówił. - Premier Jarosław Kaczyński w 2007 r. przeznaczył pół miliarda złotych na przekop i wystarczyło przeprowadzić tę inwestycję, dopiąć ostatni guzik i już mierzeja byłaby dawno gotowa. Niestety, PO i PSL zarzuciły ten bardzo ważny dla Elbląga proces – wskazywał Mateusz Morawiecki. - My jesteśmy wiarygodni, bo to, co obiecaliśmy - 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego i przekop - spełniamy.
     Za dobre wiadomości dziękował poseł Jerzy Wilk: - Mamy wiedzę o tym, że dokumentacja jest skończona i na dniach zostanie zaakceptowana i zatwierdzona. Na jesieni wchodzi sprzęt i geodeci i w Nowym Świecie rozpoczynają się roboty nad budową kanału żeglugowego. Dzięki temu Elbląg, po latach zależności od Rosjan, otworzy się na świat. Jest nie do pomyślenia, że do dziś statki obcych bander nie mogą wpływać na Bałtyk – grzmiał kandydat PiS na prezydenta Elbląga. - Jesteśmy wolnym krajem nowoczesnej Europy, członkiem NATO i nie możemy sobie pozwolić na to, by ktoś decydował o tym, kto ma prawo, a kto nie ma prawa pływać po Zalewie Wiślanym.
     Premier Mateusz Morawiecki chwalił elbląskich parlamentarzystów – Jerzego Wilka i Leonarda Krasulskiego – za pozyskanie 7 mln zł dla Elbląga na budowę ważnych dróg lokalnych: - W ciągu najbliższych 12 miesięcy przeznaczymy na budowę lokalnych dróg tyle, ile PO i PSL w ciągu 8 lat – podsumował.
     A to nie koniec szczodrości rządu dla naszego miasta i okolicy.
     - Wygraliśmy z mafiami watowskimi i z tych pieniędzy wybudujemy most na Wyspę Nowakowską – cieszył się premier Morawiecki.
     Wizycie premiera towarzyszyły głosy przeciwników Prawa i Sprawiedliwości, którzy wyrażali swoje niezadowolenie z obecnej polityki rządu.
     - A tym, którzy krzyczą o wolności chcę powiedzieć, że, moim zdaniem, przez ostatnie 30 lat polskiej niepodległości Polska nie była tak wolna – to słowa Mateusza Morawieckiego. - Nigdy polskie rodziny nie były tak wolne od bezduszności urzędniczej, bezduszności władzy, od skrajnego ubóstwa. Oczywiście, jest jeszcze dużo do naprawienia, ale robimy to krok po kroku.
     Jerzy Wilk już dziś zaprosił premiera na kolejną wizytę: - Wbrew legendzie o piekarczyku, bramy naszego miasta dla pana są zawsze otwarte.
     A kampania wyborcza dopiero się rozpoczyna...
     
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

okulary korekcyjne Agatha Ruiz de la Prada
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.
Bezpłatne badanie wzroku