UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promocja miasta poprzez... wodór?

 
Elbląg, Michał Missan (po prawej) i Piotr Cieśliński
Michał Missan (po prawej) i Piotr Cieśliński (fot. SM)

Miasto, które rozsądnie wykorzystuje nowoczesne technologie, żeby ułatwić życie mieszkańcom, ze sprawną komunikacją opartą na ekologicznych źródłach energii - w takim kierunku, według Michała Missana, powinien podążać Elbląg. Przekonywał o tym na konferencji prasowej, w której uczestniczył również Piotr Cieśliński, poseł Platformy Obywatelskiej.

- Należy opracować dla Elbląga szeroką strategię rozwoju w kierunku inteligentnego miasta – powiedział Michał Missan podczas czwartkowej (18 października) konferencji prasowej na placu Słowiańskim. - Będę zabiegał o to, aby Elbląg dołączył do programów ogólnopolskich, które mogą zapewnić finansowanie tych wszystkich przedsięwzięć.
       Kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej chciałby również, aby w Elblągu istniał niskoemisyjny transport publiczny, z naciskiem na autobusy komunikacji miejskiej.
       - To powinien być główny filar inteligentnego miasta przyszłości, którym, w mojej ocenie, może się stać Elbląg – mówił Piotr Cieśliński, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. polityki rozwoju inteligentnych miast i elektromobilności.
       Zaznaczył również, że przyszłością energetyki jest wodór.
       - Na przykład Gdynia podpisała z koncernem Lotos umowę na dostarczanie wodoru jako paliwa do swoich autobusów. Myślę, że to dobry pomysł, godny naśladowania – wspomniał Cieśliński. - Elbląg mógłby pokusić się również o wybudowanie pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru.
       - To też byłaby swoista promocja miasta – dodał Missan.
       Obaj zapewniali, że to nie są tematy odległe, a dość bliska przyszłość.
       - Na mojej podkomisji, a także w rządzie, toczy się na ten temat dyskusja. Mamy przykłady płynące z Europy czy z Japonii, gdzie funkcjonuje 160 stacji tankowania wodoru. To zeroemisyjny sposób rozwiązywania problemu i walki ze smogiem, dlatego warto na to zwrócić uwagę – mówił Cieśliński.
       Jak podkreślał poseł Polska jest jednym z pięciu największych producentów wodoru na świecie.
       - To potencjał, który powinniśmy wykorzystać – mówił Cieśliński.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama