UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Razem odpuszcza wyborczą walkę o Elbląg

 
Elbląg, Razem odpuszcza wyborczą walkę o Elbląg
Robert Koliński i Adrian Zandberg (fot. Anna Dembińska)

Partia Razem nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Elbląga ani kandydatów na miejskich radnych. Partia chce się skupić na wyborach do sejmiku wojewódzkiego. Dziś (4 września) Adrian Zandberg, członek zarządu krajowego partii, przedstawił lidera listy w okręgu elbląskim  i opowiadał o najważniejszych postulatach.

„Jedynką” Partii Razem na liście wyborczej do sejmiku wojewódzkim w naszym okręgu wyborczym będzie Robert Koliński. - Działacz społeczny, równościowy, antyfaszystowski – Adrian Zandberg zachwalał swojego kandydata.
     Większości elblążan „jedynka” Razem jest znana z prowadzonej walki o miejskie kąpielisko, procesu sądowego z Jackiem Gierwatowskim, o to czy Organizacja Narodowo-Radykalna jest faszystowska, czy też fejsbukowych wpisów o „jankeskich okupantach”.
     
     Co w programie?
     
Jednym z głównych punktów programu wyborczego Partii Razem jest sprawa komunikacji publicznej.
     - Uważamy, że nie można likwidować tych połączeń, które jeszcze zostały. Chcemy przywrócenia Kolei Nadzalewowej oraz uruchomienia bezpośredniego (nie przez Tolkmicko) połączenia kolejowego pomiędzy Braniewem a Elblągiem – mówił Robert Koliński, „jedynka” Partii Razem na liście wyborczej do sejmiku wojewódzkiego w naszym okręgu. - Tam, gdzie nie ma możliwości uruchomienia połączenia kolejowego, chcemy uruchomić komunikację autobusową, docelowo do każdej wsi sołeckiej.
     - Chcemy wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową dla uczniów dla tych połączeń, które finansuje samorząd wojewódzki, analogicznie jak to jest wprowadzane w niektórych miastach – dodał Adrian Zandberg.
     Dużą uwagę politycy tej partii przywiązują do opieki nad osobami niepełnosprawnymi i seniorami. - Chcemy, aby powstało więcej dziennych domów opieki, powstały etaty asystentów osób niepełnosprawnych i seniorów – mówiła Małgorzata Matuszewska-Boruc z Partii Razem.
     
     PO i PiS wykluczone
     
Lokalnym działaczom partyjnym nie udało się stworzyć wspólnej z innymi ugrupowaniami listy wyborczej do Rady Miejskiej w Elblągu. W związku z tym Partia Razem nie wystawi też swojego kandydata na prezydenta. - Prowadziliśmy rozmowy z lokalnymi organizacjami lewicowymi i kobiecymi. Mniejsze organizacje wykazały się zrozumieniem i chęcią stworzenia wspólnej listy. W ostatniej chwili przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zrezygnowali z wystawienia wspólnej listy. Nasz kandydat na prezydenta mówiąc kolokwialnie wystraszył się wyborczych zmagań – wyjaśnił Robert Koliński.
     Czy Razem poprze którąś z osób ubiegających się o stanowisko prezydenta Elbląga? Jak zapewniają działacze , wykluczone jest poparcie kandydata PO i PiS. A pozostałych? - Będziemy rozmawiać na ten temat – zadeklarował Robert Koliński.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A kto będzie ponosił koszty dot. komunikacji autobusowej? Jeżeli byłoby to realne to już dawno znalazł by się chętny na prowadzenie komunikacji do wsi sołeckich. Dobrze że przyznali się do słabości swojego kandydata. Czyli słabość ich ogarnęła, ale do sejmiku chcą? A kto by chciał współpracować z takimi co. .. mówiąc kolokwialnie. .. mówią o słabościach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  32 4
  klik(2018-09-04)
 • A gdzie ążelika?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 1
  (2018-09-04)
 • Czyli razem olało Elbląg. Przykre.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 16
  Realista1(2018-09-04)
 • RobertKoliński @klik - Koszty komunikacji autobusowej do wsi sołeckich, podobnie jak koszty wszelkiego transportu lokalnego w województwach, będą ponosić wspólnie władze wojewódzkie (głównie) i gminne poszczególnych regionów. Po pierwsze, władze wojewódzkie muszą wziąć odpowiedzialność za doprowadzenie publicznego transportu do każdej miejscowości, aż do poziomu wsi sołeckiej. Tam, gdzie nie dojeżdża kolej, musi dojechać autobus. Po drugie, brak transportu publicznego w setkach miejscowości w całej Polsce nie tylko oznacza niewygodę, ale jest po prostu groźny dla zdrowia i życia. Bez autobusu łaczącego wsie i gminy poszczególnych województw tysiące osób - tych, których nie stać na auto, osób starszych, albo z niepełnosprawnościami - praktycznie nie ma jak załatwić swoich spraw i stają się wykluczonymi z życia społecznego. Po trzecie, tu dochodzą codzienne, bardzo konkretne koszta utrzymania samochodu, paliwa etc. , co przekłada się na nakręcanie spierali zadłużenia dla osób już będących w gorszej sytuacji społecznej i życiowej, niż mieszkańcy dużych miast.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 13
  RobertKoliński(2018-09-04)
 • Partia razem ma w nosie elblazan. Robert trzeba było się zdecydowac. Szkoda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 11
  Kilimandżaro (2018-09-04)
 • RobertKoliński @Realista1 - @Realista1 - Nie, Razem nie "olało" Elbląga, Razem próbowało wystawić wspólny, lewicowy komitet wyborczy do RM Elbląga, nawet z przebrzmiałą tzw. "starą lewicą" z SLD, ale pomimo naszych najszczerszych chęci i niebywałej otwartości w Elblągu okazało się, że dla tutejszych działaczy SLD ważniejsze są konfitury związane z poparciem obecnie urzędującego włodarza, niż lewicowe ideały i realizacja programu społecznego na poziomie lokalnym. Sami nie zrobimy wszystkiego, w tych wyborach skupiliśmy się więc na sejmikach wojewódzkich, bo to tam decyduje się o środkach rządowych i europejskich dla m. in. miast takich jak Elbląg, to tam zapadają decyzje w kwestii budżetu na np. zakup tramwajów dla miasta czy kwestiach związanych z ochroną p. powodziową regionu. Dla nas te sprawy są ważniejsze, niż przepychanki o nazwy rond w mieście, stanowiska w radach nadzorczych miejskich spółek i instytucji czy dęte a kampanijne uchwały nt. obniżenia pensji radnym, które i tak potem są odrzucane w głosowaniach przez samych zainteresowanych. My chcemy lewicową politykę robić, a nie tylko zbywać wyborców pustosłowiem w kampanii wyborczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 23
  RobertKoliński(2018-09-04)
 • nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm! nacjonalizm!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 19
  (2018-09-04)
 • @Realista1 - Przykre? :D Jednych lewaków mniej, jest powód do świętowania!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 12
  (2018-09-04)
 • @Kilimandżaro - I bardzo dobrze! Najlepiej niech odpuszczą nie tylko Elbląg, ale i całą Polskę i zaczną działać w swoim matczynym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 11
  (2018-09-04)
 • P.. 3po3, tu jest Elbląg, a nie w Olsztynie. Nie startując tutaj straciluscie swoja szansę i zaufanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 3
  Realista1(2018-09-04)
 • Odpuścili bo wiedzą ze przegrają poza tym za dużo juz lewactwa w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 21
  Gość36(2018-09-04)
 • Idę na wybory przeciwko pisowi. Głosuję tylko na niezwiązanych z pis-em. dość ich władzy w tym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38 39
  (2018-09-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Balon Foliowy Cyfra "2" Megaloons 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "6" Megaloons 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "7" Czerwona 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "9" Czarna 102 cm