Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wróblewski - Rembelski 0:1

 
Elbląg, Wróblewski - Rembelski 0:1
Tak było na porannej rozprawie. Podczas ogłoszenia orzeczenia obecny był tylko Stefan Rembelski (fot. Anna Dembińska)

Witold Wróblewski, określając w swoich wypowiedziach swój komitet jako jedyny komitet wyborczy wyborców w mieście, a także jako jedyny bezpartyjny, mija się z prawdą. Tak orzekł dziś (3 października) sąd i nakazał kandydatowi na prezydenta Elbląga opublikowanie sprostowania w lokalnych portalach internetowych, m.in. w portel.pl. Stefan Rembelski, który pozwał Witolda Wróblewskiego w trybie wyborczym, stwierdził, że takie zadośćuczynienie jest satysfakcjonujące. Co na to Wróblewski?

Stefana Rembelskiego, kandydata na prezydenta Elbląga z rekomendacji Kukiz 15 oburzyły stwierdzenia rywala Witolda Wróblewskiego: jakoby był " jedynym kandydatem, który startuje z komitetu wyborczego wyborców ", "Nasz komitet jest jedynym komitetem bezpartyjnym" i wypowiedź "że KWW Witolda Wróblewskiego jest jedynym w naszym mieście, który nie jest komitetem partyjnym".
     - Są one niezgodne z prawdą - stwierdził Stefan Rembelski i złożył pozew do sądu. Sąd podzielił jego opinię.
     Sędzia Tomasz Weiert w uzasadnieniu orzeczenia wskazywał na to, że już z nazwy KWW Kukiz 15 również jest komitetem wyborczym wyborców.
     - Dla wyborcy może być istotne czy dany komitet został zgłoszony przez partie polityczną czy też przez wyborców - wskazywał. - Takie znaczenie jest widoczne i w kampanii Witolda Wróblewskiego, skoro stwierdził, że "chciałbym, by w końcu skończyło się politykierstwo".
     Sędzia podważył również określenie "komitet bezpartyjny", ponieważ z założenia komitet nie może należeć do żadnej partii: - Należałoby poszukać innego określenia o bezpartyjności komitetu - radził.
     Na podnoszoną wcześniej przez Witolda Wróblewskiego kwestię, że Kukiz 15 jest formacją, która skupia członków różnych partii i zajmuje się problemami ogólnopolskimi (a Witold Wróblewski zapewniał o działalności swojej drużyny jako stricte lokalnej), sędzia Tomasz Weiert też miał odpowiedź: - Nie ma to znaczenia, że Kukiz 15, jako ruch obywatelski, skupia posłów obecnej kadencji i zajmuje się problemami ogólnopolskimi. To nie dotyczy KWW Kukiz 15 w Elblągu.
     Sędzia podsumował działania Witolda Wróblewskiego zaskarżone przez jego rywala: - To agitacja i propaganda wyborcza, która ma na celu wpłynięcie na wyniki wyborów samorządowych.
     I wymierzył karę - Witold Wróblewski ma przez trzy dni publikować na łamach trzech elbląskich portali internetowych sprostowanie. Oczywiście, jak od każdej decyzji sądu, stronom przysługuje odwołanie. W trybie wyborczym mają na taki ruch 24 godziny.
     - Istnieje możliwość zaskarżenia wydanego dziś postanowienia, skontaktuję się z Witoldem Wróblewskim i podejmiemy decyzję - powiedział po opuszczeniu sali sądowej adwokat Adam Kapczyński. - Nie wiem, jak Witold Wróblewski odniesie się do uzasadnienia, ponieważ sąd podniósł pewne kwestie, z którymi  na pewno pan prezydent nie będzie się zgadzał. Ale to jest obywatelskie prawo, by nie zgadzać się z wyrokami sądów, dopóki nie są one prawomocne.
     Stefan Rembelski jest zadowolony z takiego rozstrzygnięcia i nie zamierza go zaskarżać: - Sąd dokonał prawidłowej wykładni prawa wyborczego. Komentarz jest zbędny. Zadośćuczynienie w postaci sprostowania jest w zupełności satysfakcjonujące. Internauci będą mogli się z nim zapoznać - zakończył Rembelski.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Elbląg zawsze był i będzie czerwony brawo dla sędziego!!!!!! Wróblewski =SLD!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 13
  As Android (2018-10-03)
 • proponuję nazwę Politycznie Obojętny oraz Wieloplciowy, Komitet Wyborczy Jednoplciowego Partyjnego Witolda Wróblewskiego,...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 12
  taka koncepcja (2018-10-03)
 • Brawo dla Pana Sędziego ! Brawo dla Pana Rembelskiego. Kłamstwa trzeba negować !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 17
  aaaaabbbbbccccccccc(2018-10-03)
 • Uuuuuaaaa! I teraz poparcie stefana JEB 0,5% w gore! Wyborcy skanduja, Stefan sie cieszy, matki placza z radosci, "curki" im zdrowieja, ogolne szalenstwo xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 6
  Gratulowac(2018-10-03)
 • No i nastała jasność. Nie wywyższać się, być w zgodzie sam ze sobą, nie mówić czegoś co jest niezgodne z prawdą. Czy warto było panie Wróblewski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 6
  wist(2018-10-03)
 • teraz wyborcy powinni zmusić kandydatów tego Pana żeby określili się co zrobią z mandatami w przypadku wygranej, nie może być tak, że ktoś kandyduje i nie chce się jasno określić czy robi tak dla zabawy, jakiś kalkulacji zawodowych czy faktycznie chce być radnym, to są wybory a nie zabawa w ciuciubaki,wyborcy muszą wiedzieć kto jest prawdziwym kandydatem a kto udaje,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 6
  Serena(2018-10-03)
 • OK jest w nazwie Komitet Wyborczy Kukiz 15,co nie zmienia faktu, że Kukiz 15 to partia ogólnopolska, tak jak PO i PiS. Tylko KW Wróblewskiego działa lokalnie, czyli w Elblągu i nigdzie więcej. Wróblewski jako jedyny nie ma nad sobą czapy partyjnej. Dziwne te wypowiedzi sędziego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 8
  (2018-10-03)
 • Ale kicha! Kampania chyba odbiera myślenie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  (2018-10-03)
 • Istotnie nie rozumiem. KW Kukiz15 działa w różnych miastach i powiatach. KW Wróblewskiego tylko w Elblągu, więc w tym zakresie prezydent miał rację. A w innym sąd powinien sprawdzić, ilu członków partii znajduje się na listach. W tym znaczeniu przecież zostało użyte słowo "bezpartyjny".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 5
  (2018-10-03)
 • Biletów nie dostaliśmy, ale nasza kasa na cyrk poszła. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2018-10-03)
 • KW LSD wróbelka. .przegrał ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  Lanser(2018-10-03)
 • jest członkiem kiem PSL i ma czapę tej partii nad sobą, gdyby nie realizował jej linii politycznej byłby z nie wykluczony,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  logika się kłania(2018-10-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata