UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyścig wyborczy PiS. Teraz o sporcie

 
Elbląg, Wyścig wyborczy PiS. Teraz o sporcie
Rafal Traks, Jerzy Wilk, Janusz Hajdukowski w biegu wyborczym

Start mistrzem Polski, Olimpia w I lidze, do tego aktywizacja orlików, nowe ścieżki rowerowe i ... gra historyczna kanałami na starówce. Prawo i Sprawiedliwość chce wyjść elblążanom na zdrowie i dlatego stawia na sport. Rozbieg wziął już Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta Elbląga, wspierany w kampanii wyborczej przez lokalnych radnych PiS.

Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało to, co w elbląskim sporcie jest do zmiany. Dobrej zmiany - jak zapewniają działacze, która wszystkim ma wyjść na zdrowie.
     - Sport w Elblągu wygląda słabo, szczególnie ten, który promował do niedawna miasto - zauważył podczas dzisiejszej (10 września) konferencji prasowej Jerzy Wilk, kandydat na prezydenta miasta. - Oczkiem w głowie są dwa kluby: Start Elbląg - piłkarki ręczne i Olimpia Elbląg - piłka nożna. Prezydent zraził głównego sponsora, firmę Kram i ten się wycofał - stwierdził Jerzy Wilk. - To ogromny błąd, bo ktoś, kto w ciągu trzech lat wyłożył milion złotych z własnej kieszeni na klub sportowy powinien być traktowany z szacunkiem [Jerzy Wilk dał do zrozumienia, że jeśli wygra wybory, sponsor powróci - red.]. Na pewno Start potrzebuje wsparcia finansowego i zamierzamy je zwiększyć. Czymś, co zachęca sponsorów miałaby być transmisja meczów super ligi przez TVP.
     Z kolei Olimpię PiS widzi w I lidze. Co ma pomóc w realizacji tego marzenia, gdy, póki co, nasz zespół zanotował siódmą z rzędu porażkę w II lidze?
     - Zwiększona dotacja, większa kontrola drużyny - radził radny Rafał Traks. - Będziemy dążyli do tego, by przedstawiciel miasta był w zarządzie klubu [także Startu - red.].
     - Mieliśmy plany na rozbudowę obiektu przy Agrykola 8, na trybunę zadaszoną z zapleczem, ale główne nakłady poszły na oświetlenie - zarzut pod adresem Witolda Wróblewskiego skierował jego kontrkandydat Jerzy Wilk. -  Kolejność inwestowania jest błędna. Olimpia potrzebuje  też nowych zawodników, a prezes i trener powinni zastanowić się nad tym, jakie wnioski wyciągnąć z porażek.
     Prawo i Sprawiedliwość chce także aktywnego poszukiwania środków na obiekty sportowe. Tu chce sięgnąć nie do kieszeni Unii Europejskiej, a do budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
     - Potrzebne są pieniądze na remont infrastruktury zewnętrznej, czyli boisk, bo hale sportowe mają się jeszcze jako tako - stwierdził radny Rafał Traks. - Nie ma też w Elblągu pełnowymiarowej bieżni, a można by taką zrealizować na stadionie przy Krakusa. Modernizacja stadionu przy Agrykola 8 również byłaby możliwa dzięki wsparciu pieniędzy ministerialnych - zapewniał dziennikarzy.
     Inwestycje w sport, jakie poczynił Witold Wróblewski, PiS ocenił jako "ekskluzywne".
     - Gdy ograniczono środki na Start, wybudowaliśmy marinę, a teraz hangar dla jachtów - wypominał Jerzy Wilk. -  To ekskluzywna zabawa dla ludzi bogatych, a ponad 10 mln zł wydano na te inwestycje. Wydaje mi się, że sport, jak piłka ręczna i nożna w tym mieście powinien być bardziej wspierany niż ekskluzywne sporty, jak żeglarstwo.
     W swój program PiS wpisuje także opracowanie i wytyczenie nowych i potrzebnych ścieżek rowerowych w Elblągu i okolicy oraz aktywne orliki.
     - Te boiska są czynne w czasie szkolnym, a potem są wykorzystywane przez prywatne osoby - mówił radny Traks. -  Nie chcemy im tej możliwości zabierać, ale orliki są przede wszystkim dla dzieciaków. Chcielibyśmy zachęcać stowarzyszenia do tego, by organizowały turnieje dla dzieci i dorosłych.
     Pozostając w sportowym klimacie, Prawo i Sprawiedliwość, chce również biegu do historii.
     - Aktywni przez patriotyzm - to nasze hasło - rekomendował Rafał Traks. - W Elblągu można by było organizować imprezy biegowe: w marcu Bieg Tropem Wilczym, kontynuować Bieg Piekarczyka, w sierpniu bieg upamiętniający wybuch Powstania Warszawskiego, a w listopadzie Bieg Niepodległości. Bieg na 10 km mógłby towarzyszyć obchodom Dni Papieskich - kontynuował radny PiS.
     A do tego gry historyczne np. kanałami elbląskiej starówki.
     - Nie wiem, w jakim stanie są kanały, ale przy pomocy elbląskich wodociągów można taką grę zrealizować - snuł plany radny Traks.
     Wszystkie pomysły Jerzy Wilk i jego drużyna chcą konsultować z mieszkańcami. Trwa bój o dusze, a raczej głosy kibiców, działaczy i zawodników.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Wilku na planie trupa, a nie baseniku na Moniuszki? Przed wyborami mięta do Olimpii? Przecież mogłeś zbudować stadion i byłbyś cały czas prezydentem. Teraz to już po ptokach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  69 12
  (2018-09-10)
 • Tu premier da miliony, tam premier da miliony i jeszcze premier da dla wyborcy kiełbaskę. Potem za to wszyscy z nawiązką (na pensje) zapłacimy. tak to wygląda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62 5
  (2018-09-10)
 • Na tle tego patriotycznego napisu, przypadkiem przypadkiem tylko napisanego niemiecką czcionką. To tak dla podkreślenia polskości piszących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 9
  (2018-09-10)
 • Banialuki opowiada. Zaczarowanym ołówkiem będzie rysował walizki pieniędzy. No niech go wybiorą, ciekawe ile rzuci na piłkę ręczną dla EKS i nożną OE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  43 8
  (2018-09-10)
 • Miałeś szansę i jej nie wykorzystałeś a teraz 🐺 słodzisz do sympatyków sportu elbląskiego!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48 8
  Elbląg(2018-09-10)
 • Nic nie będzie rysował, jak zwykle zabiorą pieniądze z budżetu państwa, Potem się nie dziwmy, ile zapłacimy za chleb, czy kostkę masła, ubezpieczenia, itp. Odrobią sobie, spokojnie. Tylko za te wspaniałe pomysły zapłacą zwykli obywatele, o tym nie mówią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 4
  (2018-09-10)
 • Jak widzę takie zdjęcie ludzi którzy w oczach mają (**), jestem przekonany, że zagłosuję, ale nie na nich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 6
  (2018-09-10)
 • To akurat każdy kumaty obywatel powinien wiedzieć i cytując Margaret Thatcher. „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze Tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy. ”
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  34 2
  (2018-09-10)
 • Zaczyna się
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 2
  Z i e l a r z (2018-09-10)
 • Ale parcie. .Panie Wilk Pan robisz kampanię samorządową czy już parlamentarną ? Bo coś tu. .nie halo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 6
  WichroweWzgórza.(2018-09-10)
 • Mamy tor. Lyzwiiarski. Ani słowa o łyżwiarstwie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 4
  (2018-09-10)
 • Masło maślane, pozbierano z jakiś tam programów i dalej cuda wianki. A czy szanowni panowie i kandydat i jego "prelegent" wiedzą choćby coś tam coś tam o czym mówią? O sporcie to trzeba wiedzieć i się znać, a nie słowa pełne frazesów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 4
  klik(2018-09-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm
AMK Szkło ozdobne 8
Zabudowy w hostelu w Gdańsku
Kompleksowe realizacje pod klucz