UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lewica proponuje Pakt dla Kobiet

 
Elbląg, Kandydaci Lewicy zaprezentowlai swoje propozycje dla kobiet
Kandydaci Lewicy zaprezentowlai swoje propozycje dla kobiet (fot. Michał Skroboszewski)

Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, edukacja zdrowotna, seksualna i antyprzemocowa, to tylko niektóre punkty Paktu dla Kobiet. Zaprezentowali go dziś kandydaci Lewicy do parlamentu z okręgu elbląskiego. I zaapelowali do partii opozycyjnych o podpisanie dokumentu.

- Konstytucja zawarowuje równe prawa nie patrząc na płeć. Po co więc ten pakt, po co 10 zasad zapisanych w tym pakcie. Nie ma w naszym kraju systemu obejmującego władzę centralną i samorządową, systemu, który by starał się w sposób jednoznaczny realizować prawa kobiet – mówił Ryszard Klim, kandydat Lewicy do parlamentu z okręgu elbląskiego.

Rozwiązaniem ma być Pakt dla Kobiet, którego główne punkty przedstawiła dziś liderka Lewicy z okręgu elbląskiego Monika Falej:

- Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji oraz rzetelne edukacji o zdrowiu i seksualności, ustawa gwarantująca refundację in vitro, gwarantowany bezpłatny dostęp do lekarza ginekologa, gwarancja wysokich standardów opieki okołoporodowej, w tym dostępu do znieczulenia, gwarancja miejsca w żłobku dla każdego dziecka, równość plac kobiet i mężczyzn, parytet płci we władzach publicznych, natychmiastowa izolacja sprawców przemocy domowej i edukacja antyprzemocowa w szkołach, alimenty ścigane jak podatki – Monika Falej, liderka listy lewicy w okręgu przedstawiła założenia paktu dla kobiet i zaapelowała do partii opozycyjnych, aby również podpisały się pod tym paktem.

Wczoraj (17 września) Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział, że jego ugrupowanie się pod tym paktem nie podpisze ze względu na postulat mówiący o aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży. W niedzielę (15 września) z podobnych powodów brak poparcia dla paktu zapowiedziała Małgorzata Kidawa – Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ooo czy Lewica może być alternatywą wyboru PO i PiS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 32
  Struś(2019-09-18)
 • wszak to od Kwaśniewskiego wyszło ustawa o aborcji, to wy byliście tymi, którzy zatwierdzili, a dziś obalają to co sami stworzyli, trzeba było myśleć wcześniej przed taką decyzją, ,ale wasz guru chciał się przypodobać papieżowi i po wizycie u niego powstała ustawa, ,czego wy w końcu nieroby chcecie, ,, nim coś stworzycie przemyślcie dobrze, aby z mózgu szedł dym wam, ,dla wyborów jesteście gotowi sprzedać wszystko, by zaistnieć byliście już kmioty, ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 10
  grace(2019-09-18)
 • precz z komuną, czekam i czekam no ich jasne stanowisko co do mordercow komunistycznych oraz wszelkiej masci zlodziei i bandytów wywodzącej się z matecznika komunistów czyli pzpr, kiedy oni to potępią ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44 17
  Wyborca niedesa(2019-09-18)
 • Cyrk hehe. Tutaj mniejszy a na PO większy. Kto im zabroni w sumie ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 10
  (2019-09-18)
 • Lewica ma szansę większą niz PSL i PO ktore z Pis nie ma szans
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 20
  (2019-09-18)
 • kon-sty-tucja, kon-sty-tucja - art. 18 - polecam, kon-sty-tucja!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 5
  KONSTYTUCJJA(2019-09-18)
 • RobertKoliński No dość skąpo informacji z naszej konfy, ob. redaktorzy;) Ale nic to, chętnie przypomnę:) Po pierwsze: prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12.tygodnia. Tak, jak w większości krajów Europy - już najwyższy czas żeby Polki mogły same decydować o swoim życiu i zdrowiu. Po drugie: dostęp do nowoczesnej antykoncepcji oraz rzetelnej edukacji seksualnej. Po trzecie: ustawowa gwarancja refundacji in vitro. Tak, by nie odbierać ludziom szansy na bycie rodzicem. Po czwarte: Dostęp do lekarza ginekologa - bez kolejek i upokorzeń. Kobiety mają prawo do nowoczesnego leczenia na europejskim poziomie. Po piąte: Gwarancja wysokich standardów opieki okołoporodowej. Żeby skutecznie leczyć i rodzić po ludzku. (. .. ) Hashtagi: #lewica, #rownosc, #postep, #konstytucja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 57
  RobertKoliński(2019-09-18)
 • RobertKoliński (. .. ) Po szóste: Gwarancja miejsca w żłobku dla każdego dziecka - niech każda mama sama zdecyduje czy chce zostać w domu czy wrócić do pracy. Po siódme: Równość płac i kwoty w spółkach skarbu państwa. Kobiety muszą zarabiać za tę samą pracę tyle, co mężczyźni. Po ósme: Parytet płci we władzach publicznych - zbyt wiele świetnie wykształconych i kompetentnych kobiet w Polsce wciąż odbija się od szklanego sufitu przy awansie. Pozwólmy im się rozwijać, uwolnijmy ich energię! Po dziewiąte: Skuteczna walka z przemocą domową. Chcemy natychmiastowej izolacji sprawcy przemocy domowej i edukacji antyprzemocowej w szkołach. Zadbajmy o bezpieczeństwo tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Po dziesiąte: Alimenty ściągane przez administrację skarbową. Bo dziecko to także odpowiedzialność ojca, nie tylko matki. PS. Niepłacący alimentów to złodzieje i będziem takich ścigać z całą surowością prawa!:) Hashtagi: #lewica, #rownosc, #RewolucjaJestKobieta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 46
  RobertKoliński(2019-09-18)
 • A jakaś oferta dla mężczyzn? Przynajmniej tych w danej chwili uważających się za XY ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 4
  B(2019-09-18)
 • Konstytucja zawarowuje ??? nie znam słowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 2
  zawarowuje(2019-09-18)
 • Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży ? Bezpiecznego ? A kto ma zagwarantować ? Szpital, lekarz czy Lewica ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 7
  Gwarancja(2019-09-18)
 • A co będzie, gdy dziecko będzie dziewczynką. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 4
  (2019-09-18)
Reklama