Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Kacper" wpłacił 200 tys. zł, sąd uchylił areszt

 
Elbląg, "Kacper" wpłacił 200 tys. zł, sąd uchylił areszt
Marcin K. ps. "Kacper" jest jednym z oskarżonych w procesie Jana R. ps. "Kulawy" (fot. arch. portEl)

Marcin K. ps. "Kacper", jeden z głównych oskarżonych w procesie tzw. grupy "Kulawego" deklaruje, że chce uczestniczyć w postępowaniu, ale potrzebuje czasu na powrót do Polski. Przebywa bowiem w ... Meksyku. Przynajmniej tak przypuszcza jego adwokat. Oskarżony wpłacił na konto sądu 200 tys. zł poręczenia majątkowego w zamian za uchylenie wobec niego decyzji o tymczasowym aresztowaniu. Sąd na to przystał, proces ma ruszyć na początku lipca.

Marcin K. jest oskarżony o współudział w zabójstwie biznesmenów ze Szczecina. Z kraju zniknął, gdy został zwolniony z aresztu ze względu na stan zdrowia (przebywał tam w związku z inną sprawą). W listopadzie 2014 r. za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania, ale nie udało się go zatrzymać.
     W tym czasie w Elblągu trwały przygotowania do ponownego rozpoczęcia procesu tzw. grupy "Kulawego". Była rozważana kwestia wyłączenia sprawy Marcina K. do odrębnego postępowania, jednak ostatecznie sędzia prowadzący zdecydował, że mimo wszystko "Kacper", podobnie, jak Jan R. ps. "Kulawy" i reszta grupy zasiądzie na jednej ławie oskarżonych. Proces miał ruszyć w maju, ale już na pierwszym posiedzeniu adwokat Marcina K. zaskoczył skład orzekający informacją, że jego klient ... odnalazł się. Marcin K. deklaruje, że przyjedzie do Elbląga i stawi się w sądzie, ale wnioskuje o uchylenie wobec niego tymczasowego aresztowania w zamian za poręczenie majątkowe w wysokości 200 tys. zł. Sąd i prokurator przychylili się do wniosku obrońcy "Kacpra" tłumacząc swoją decyzję względami ekonomiki procesu. - Gdyby nie złożoność całej sytuacji procesowej to można by powiedzieć, że sąd został postawiony pod ścianą, ale biorąc pod uwagę względy ekonomiki ten wniosek wydaje się racjonalny – przyznał prokurator Andrzej Litwińczuk z Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. - Wyłączanie do odrębnego postępowania tego oskarżonego, w takim procesie, rodziłoby spore komplikacje.
     Poręczenie wpływało na raty. Ostatecznie jednak na koncie sądu pojawiło się zadeklarowane 200 tys. zł.
     - Sąd wydał decyzję o uchyleniu wobec Marcina K. decyzji o tymczasowym aresztowaniu, proces z jego udziałem ma rozpocząć się 2 lipca - informuje Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Nie ma natomiast jeszcze decyzji ws. uchylenia Europejskiego Nakazu Aresztowania.
     
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II