Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie ma okoliczności łagodzących

 
Elbląg, Nie   ma okoliczności łagodzących Samir S. nie jest chory psychicznie - orzekli biegli lekarze (fot. KWP Gdańsk)
Rek

Zdaniem psychiatrów i psychologów Samir S., podejrzany o zabójstwo trzyosobowej rodziny w Gdańsku, w chwili popełnienia zarzucanego przestępstwa, o ile je popełnił, był poczytalny. W opinii biegłych obecnie stan jego zdrowia również nie budzi zastrzeżeń. Mężczyzna od roku przebywa w areszcie, bo zebrane w toku śledztwa dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo jego winy.

10 marca do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wpłynęła kompleksowa opinia o stanie zdrowia psychicznego Samira S., podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny (do tragedii doszło 13 marca 2013 r. w Gdańsku; mężczyzna wcześniej przez wiele lat mieszkał w Elblągu i tu został zatrzymany przez policję) oraz o zabór mienia z miejsca zdarzenia.
     - Biegli wydali opinię wyłącznie w oparciu o badania i spostrzeżenia poczynione przez nich, podczas ośmiotygodniowej obserwacji Samira S. w oddziale sądowo-psychiatrycznym, w warunkach aresztu śledczego - informuje Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. - Biegli nie czekali już dłużej na potwierdzenie lub zaprzeczenie (przez nadesłanie odpowiednich dokumentów, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej przez organy wymiaru sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej), deklarowanego przez Samira S. wcześniejszego leczenia psychiatrycznego.
     Zdaniem biegłych psychiatrów i psychologów, Samir S. w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw, o ile je popełnił, nie był chory psychicznie, nie był upośledzony umysłowo, ani też nie miał zakłóceń czynności psychicznych, które w czasie czynów wykluczałyby całkowicie lub częściowo możliwość rozpoznania ich znaczenia lub pokierowania postępowaniem. W ocenie biegłych, aktualny stan zdrowia psychicznego podejrzanego zezwala na jego udział, w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu karnym.
     - Opinia biegłych rozstrzyga ewentualne wątpliwości, co do stanu zdrowia psychicznego i poczytalności podejrzanego w chwili czynów, a powtórna obserwacja sądowo – psychiatryczna, jest prawnie niedopuszczalna - dodaje prokurator Marciniak. - Samir S. jest całkowicie poczytalny i nie zachodzą wobec niego przesłanki stosowania art. 31 kodeksu karnego.
     Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztowania Samira S. do 15 czerwca, bowiem zebrane w toku śledztwa dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna popełnił wszystkie zarzucane mu przestępstwa. Jednocześnie zachodzi uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, uzasadniona obawa, że podejrzany będzie nakłaniał inne osoby do składania fałszywych zeznań albo, że w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne.
     Ponadto Sąd Apelacyjny wskazał, że podejrzanemu zarzuca się popełnienie zbrodni, a w związku z tym dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą podejrzanemu surową karą.
     Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK meble biurowe
AMK Szkło ozdobne 1
Promocja RATY 0%
AMK Meble Szafka pod RTV 2