Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pijany 15-latek trafił do szpitala

 
Elbląg, Pijany 15-latek trafił do szpitala
Rek

Do szpitala w Elblągu trafił 15-letni chłopiec, który zatruł się alkoholem i stracił przytomność. Policjantów powiadomili lekarze, którzy przyjęli go na oddział. Funkcjonariusze badają okoliczności zdarzenia. Za sprzedaż alkoholu małoletniemu grozi kara grzywny, a także utrata zezwolenia.

W miniony piątek (9 grudnia) wieczorem chłopiec trafił na oddział dziecięcy szpitala miejskiego w Elblągu. Przyjechała po niego karetka, którą wezwała matka chłopca. Policjanci ustalili, że wcześniej był u znajomych i pił tam alkohol. Według relacji kolegów nagle stracił przytomność. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz to, skąd miał alkohol.
     Niepokojącym jest fakt, że po alkohol sięgają osoby nieletnie. Od początku roku na terenie powiatu elbląskiego ujawniono 43 nieletnich pod wpływem alkoholu.
     Zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego w tym przypadku zebrane w sprawie materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego.
 Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich zgodnie z procedurami obejmują nadzorem takie osoby, analizują ich sytuację opiekuńczo - wychowawczą i stale współpracują z sądem rodzinnym i nieletnich.
     W celu ograniczenia zjawiska alkoholizmu funkcjonariusze podejmują wzmożone działania. W ramach współpracy z różnymi instytucjami policjanci realizują wspólne działania zmierzające głównie do ograniczenia skali spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież.
Także w ramach stałej współpracy z nauczycielami i pedagogami szkolnymi policjanci biorą czynny udział w spotkaniach z młodzieżą szkolną, w trakcie których uświadamiają nastolatkom, jakie zagrożenia niesie za sobą picie alkoholu w młodym wieku.
     
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Szafka RTV pod telewizor Remo Czarna 170 cm
AMK Szkło ozdobne 5
Promocja RATY 0%